Wpis z mikrobloga

mam przewiercony wydech, z 8 dziur 10-12mm. myślalem by wkręcić tam śruby bez łba, ale 10 mm sa za małe, 12mm za duże, #!$%@? wie jakiego ktoś tam użył wiertła. zakleiłem to klejem do wydechów, z 3x kleiłem i ciągle wypada. jakiś pomysł jak je załatać? nagwintować te otwory i próbowac coś wkręcić? pamiętam, że jeden mireczek miał ten sam problem po poprzednim właścicielu tunerze

#motocykle
  • 13
@aarahon: to jest 125, ybr125. Nie chce wiele inwestować bo i tak już robię A, ale też chce ogarnać niedoskonałości jak będzie szła pod młotek + jazda teraz z tymi dziurami to mordęga. jakbym miał coś zmieniać to pewnie bym zmienił całą końcówkę
@zielony_goblin @aarahon @PiotrFr A ja bym to #!$%@?ł, jak idzie na sprzedaż i powiedział wprost, że nie chciałeś kombinować, żeby nikt się nie #!$%@?. Wina poprzedniego właściciela i jak komuś będzie przeszkadzało, to niech się bawi. Jak moto sprawne, to taka kosmetyka to już #!$%@?.
@aarahon @PiotrFr tylko takie foto mam, ale widać o co chodzi. próbowałem wkleić śruby - nie łapie, zakleilem otwory pasta do wydechów, na to 2 warstwy, ale po czasie się kruszy i wypada. chciałem to jakoś zakleić, potem pomalowac wydech żeby bardzo się nie rzucało i tyle. Spaw albo gwint i śruby bo wiadomo jak to pracuje i jak wywala wszystko na zewnątrz. Też chce to załatac bo nie wiem czy silnik
Pobierz zielony_goblin - @aarahon  @PiotrFr tylko takie foto mam, ale widać o co chodzi. prób...
źródło: temp_file.png5252755774231476777
@zielony_goblin: w zależności od tego jakie masz zaplecze, to możesz to rozwiercić i dać nitonakrętki, a potem wkręcić śruby. są też pasty uszczelniające do wydechu albo po prostu poksilina lub jakiś inny klej dwuskładnikowy. w ostateczności spawarka lub nowy wydech.
@zielony_goblin ja j*&?ę, ale ludzie rzeźbią ( ͡° ʖ̯ ͡°) (mowa o poprzednim właścicielu). Też mi się zaległ taki na osiedlu z cholera wie jakim rozwierceniem/przelotem w jego #!$%@?. Głowa boli z 500m... zgłosiłem, a jak uda mi się spotkać przy postoju to powiem mu co myślę.
@persona-dafta nie narzekam bo dałem za nią 4k, ale co się #!$%@? przy niej orobiłem to moje. mechanicznie sprawna, ale wizualnie straszna rzeźba. nigdy więcej moto które nie jest w oryginalnym stanie. ten wydech to ostatnia rzeźba do poprawienia i więcej jej nie ruszam
@zielony_goblin: aaa, takie coś. Myślałem że pod spodem takie dziury są. U siebie bym wyciął blachę na wymiar i wspawał.

Daleko masz do mińska mazowieckiego? xD

A tak serio to myślę że wklejenie tam siatki nierdzewnej, wyłożenie tego watą szklaną i przyłożenie całości wyciętą blachą skręconą na dwie szpilki m6 w całości załatwi sprawę. Szpilki można by zamocować po prostu na włożonej w otwory blaszce z przyspawaną nakrętką.

Albo nie kombinować,
@aarahon blachy nie blachy to właśnie dla mnie spore kombinowanie. myślałem by zrobić gwint w tych otworach i wkręcić śruby 12.

jeśli chodzi o Mińsk to za tydzień będę w wawie akurat bo mamy imprezę firmową, a wracam w sobotę ( ͡º ͜ʖ͡º)