Wpis z mikrobloga

Dziewczyny powiedzcie mi co robię źle xD
Jak zrobię makijaż z bardziej kryjącym podkładem, to włazi on w absolutnie każdą zmarszczkę pod moimi oczami i je uwydatnia. Nakładam podkład palcami, później pędzlem rozświetlacz, blender i puder. W którym miejscu jest największe ryzyko na zrobienie błędu?
Cerę mam bardzo suchą
#mirabelkipolecajo #makijaz #kosmetyki
  • 10
  • Odpowiedz
@Limonene: ogólnie, to pod oczy nie kładzie się podkładu, tylko korektory, bo mają przeważnie lżejszą formułę. Też miałam taki problem i udało mi się znaleźć bardzo lekki, ale mocno kryjący korektor, który nie gromadzi się w zmarszczkach. Łączę Maybelline Superstay Active Wear albo Multitasker (on jest trochę cięższy) z pudrem pod oczy Path Mcgrath i wygląda jak złoto.
Jakich podkładów używasz? Przy suchej cerze warto użyć mocno nawilżającego kremu albo bazy,
  • Odpowiedz
  • 0
@rudazcharakteru: używam bijours healthy mix albo AA help nawilżający. Pod makijaż jeszcze nakładam krem nawilżający SPF z nacomi
Muszę wypróbować ten patent z korektorem, tylko jeszcze żeby kolor dobrze dobrać :D
  • Odpowiedz
@Limonene jeszcze pytanie, używasz pudru do utrwalenia? bo zrozumiałam, że nie, a każdy podkład w płynie będzie się przemieszczał na twarzy. Polecam mocno zmielone, na przykład taki Paese Puff cloud, mnie świetnie się sprawdzają Pudry Nam, ale oczywiście wysoko zmielone
  • Odpowiedz
  • 0
@Green81: tak, puder na końcu. I dzisiaj stwierdzam że to chyba w nim jest problem, bo dziś nałożyłam tylko spf + puder i było gorzej niż zwykle xd
  • Odpowiedz
  • 1
Maybelline Superstay Active Wear


@rudazcharakteru: wspaniały to jest korektor, nie zapomnę go nigdy xD nigdzie nie włazi, chociaż widziałam w internecie opinie 50/50. Dla mnie super, nie podkreśla zmarszczek i ładnie się blenduje. Dzięki za polecajkę ʕʔ teraz jeszcze muszę wypróbować Always Fabulous, ale że pełny makijaż robię tylko na specjalne okazje to może to trochę potrwać xd
  • Odpowiedz