Wpis z mikrobloga

Czołem,
Proszę o pomoc w wyborze telefonu:
zależy mi aby tel robił zajebiste zdjęcia, miał dobrą baterię i fajnie jakby miał minimum 90Hz.

Cenowo do 4k / 5k max, chce kupić coś na lata.

moje typy:
- Samsung S23 - jedynie martwi mnie problem z robieniem zdjęc z bliska (jest dużo na necie o tym)
- iPhone 13 Pro
- iPhone 13/14 - tylko tutaj 60 Hz ;/

Ciągnie mnie do Apple bo nigdy nie miałem a sporo osób w robocie ma i sobie chwalą, ale z kolei słyszałem, że ciężko się przestawić z androida.

Może ktoś podpowie?

#smartfon #android #apple #iphone
  • 17
  • 0
@iMarek22: No właśnie oglądałem u kumpla "zwykłą" 14 która ma 60hz i w porównaniu do mojego xiaomi (też 60hz) to niebo a ziemia.

Więc kwestia czy warto dopłacać tyle kasy do 3 aparatu z tyłu i odświezaniu 120hz.

A co sądzicie o S23 samsungu?

Fishery - przez to że mój Xiaomi się zaczął rypać po niespełna 3 latach to mam awersję do chinczykow. W obecnym tel potrafi sie on wyłaczyć samoczynnie,
@Malomowny: niby tak, niby nie, skusilem sie na przejscie z 11 pro max, za duzo zdjec nie robie zebym widzial mega roznice, jedynie co mocno widoczne bylo to 120hz i fajny zielony kolor xD. Jakbym mógł zmienić decyzje, to na coś innego te pieniadze bym przeznaczyl.
@Wodzionka: napisz coś więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Malomowny mam S23 od premiery i myślę czy nie kupić sobie 14 PRO.
S23 to świetny telefon ale w domu wszyscy mają iPhone, ja pracuję na Macbooku i mam iPada... pomimo iż uważam iOS za gorszy system to właśnie co jakiś czas wpada pomysł kupna iPhone. Największe minusy iPhona to tragiczny system powiadomień i brak polskiego asystenta głosowego, Android
  • 0
@saycool: możesz napisać coś więcej odnośnie tragicznego systemu powiadomień??

Co do S23 - brałbym ale odrzuca mnie od niego ten problem z niewyraźnymi zdjęciami robionymi z bliska. Jest sporo tematów na necie o tym i jak ostatnio oglądałem go w sklepie to faktycznie zblurrowało przy fotce z bliska.

A co myślicie o Asus Zenfone 9?
@Malomowny: poszukaj jakichś filmików na necie albo opisów na reddicie, bo nie tylko mi one przeszkadzają.

Co do fotek S23 to ten blur widać jak się wpatrzysz tylko przy bardzo bliskich zdjęciach. Ja robię zdjęcia dokumentów nieco dalej albo dalej (wtedy wybieram x3) i jest ok.

Zenfone 9 ma zajebistą baterię, ale brak aparatu i ładowania bez przewodowoego, no i raczej kiepskie wsparcie.
@Malomowny: Kiedyś mialem IP 3, 4s i chyba 5 nawet. Ale to było chwile temu, później ciagle androidy. Ostatnio jak już mi ostatni telefon coraz gorzej działał po tych apdejtach miui, losowe zawiechy, 3 minuty czekania aż dialer załaduje się i pozwoli zadzwonić, walka z „aplikacja telefon nie ma uprawnień do dzwonienia” trochę od czapy kupiłem ip14pro bo mogłem, ale nie planowałem tego zakupu bo iphone to gowno. No ale trudno
@Malomowny: rozłącza. Ale mam odruch blokowania telefonu po tym jak odbiorę, albo zadzwonię i dopiero przykładam telefon do ucha. A okazuje się ze to nie działa jak na androidzie czyli ekran nie robi się czarny, a połączenie zostaje przerwane. Właśnie jak by nacisnąć czerwona słuchawkę