Wpis z mikrobloga

@10129: Ja dałem wykres do średniej z kilkunastu gier, ty dałeś wykres dla jednej z bardziej wymagających gier. W dodatku te fpsy będą się różnić w zależności od miejsca testowego. Jak się chce mieć pewność, to 4080/7900XTX i cześć.
@Drmscape2: a w sumie nie zwróciłem uwagi na average, myślałem, że tu pokazują najniższe zanotowane z zestawu gier a nie uśrednienie.

ty dałeś wykres dla jednej z bardziej wymagających gier.

no tak, bo ona chciała: aby zagrać w każdą grę w stabilnych 60fps w 4k wiec jak dla mnie najrozsądniejsze wydaje się patrzenie na najgorszy możliwy przypadek (chociaż tam nie było RT włączonego) + zapas bo wiadomo, nie zmieniasz takiej karty
@Leosiaa: też można na digitalfoundry test popatrzeć, to raczej 'uznana' redakcja. z DLSS (bo w zasadzie o graniu bez DLSS z RT w 4k to raczej zapomnij, chyba, zę chcesz rtx 4090 kupić) jest dalej, 16:30
10129 - @Leosiaa: też można na digitalfoundry test popatrzeć, to raczej 'uznana' reda...
@Leosiaa bez dlss i innych fsr to w sumie tylko 4090 jest w stanie zapewnić max w każdej grze.

Sensowniej 7900xt/xtx lub 4080. Minimalnie takie 4070ti.

Chyba, że chcesz ciąć jakieś detale to że starszych 3080 12gb/3090 albo 6900xt.
@Szala: popatrz sam, są różne. Dla mnie w sumie nie robią te modele różnicy, bo to chyba głównie do oc jest.
Jak tak patrzę to rx 6800 xt lepiej wypada. W hogwarts legacy jest 60 fps, a cena 2200-2500zł używek. Tylko pytanie czy DLSS się jakoś znacznie różni od FSR
* z wyłączonym ray tracking