Wpis z mikrobloga

A jakie sa limity plynow teraz na bramkach? 100ml w woreczku?


@gorzki99: zależy od lotniska. W Podgoricy 5 litrów.

@lewyx w Tiranie klasycznie, jedynie buteleczki 100 ml. Możesz oczywiście zawsze ryzykować większe, najwyżej ci wywalą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zależy od lotniska. W Podgoricy 5 litrów.


@Krupier: No to mnie zaskoczyles. NIe tylko iloscia ale faktem ze w szklanej butelce mozesz przez bramki przeniesc >100ml.

I zawsze bylem przekonany ze to nie lotnisko sobie ustala co mozna a co nie.

Ciekawym by bylo jakby lotnisko se ustailo ze jednak to noze mozna przenosic :PP
@Krupier: Zapomialem ze to wykop :P

Ciekawym by bylo jakby sobie jakies lotnisko ustalilo ze mozesz do 2kg trotylu, 2 laski dynamitu i 3 litry nitrogliceryny przeniesc.

Teraz prosciej zadane pytanie?
@Konkol: O widzisz i to jst juz bardziej konkretne info. Nigdy w podrecznym nie mialem zadnych plynow podczas przechodzenia przez bramki wiec mnie to nie interesowalo.

Ae nie chce mi sie wierzyc ze kazde lotnisko moze miec swoje ustalenia.
Ae nie chce mi sie wierzyc ze kazde lotnisko moze miec swoje ustalenia.

Odpowiedz


@gorzki99: Albania, oraz Czarnogóra są poza UE. Akurat przeczytałam teraz na stronie lotniska, że Tirana dostosowuje się do dyrektywy UE i obowiązują takie zasady jak u nas. To co wyżej na zdjęciu to do Czarnogóry
no tak nie do końca. Od 1 listopada 2022 jak na obrazku


@Konkol: a to łajzy, dobrze, że się załapałem na stare zasady.

Ae nie chce mi sie wierzyc ze kazde lotnisko moze miec swoje ustalenia.


@gorzki99: W London-City też już nie ma limitów od niedawna i do 2024 ma ich nie być na żadnym lotnisku w WB. Jeszcze pewnie jakieś inne lotniska są, niekoniecznie w Europie, ale nie wnikałem.
@Konkol: No to ciekawe.
Po cos ten zakaz jest. Obstawiam zeby nie wwozic za duzo plynow z ktorych ozna przyzadzic cos rozrywkowego (doslownie od slowa rozrywac :P)

Wiec Skoro zalozymy ze w UE stwierdzono ze tyle a tyle poza ue mozna wiecej to co na to linie lotnicze?

Bo albo to co mozna poza ue jet niebezpieczne - wtedy nie latamy tam

Albo jest jednak bezpieczne i latamy. ALe wtedy pasazeowie
@gorzki99: w Tajlandii miałam te same zasady, również na lotach wewnętrznych. Do tego ściąganie nawet butów na security, w Izrealu też są dodatkowe kontrole, także no co kraj to obyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Konkol: Hmm @Krupier wyzej wspomnial ze UK maja luzniejsze zasady a nawet maja je zniesc calkowicie

Wychodzi wiec na to ze wielka i potezna UE sra ogniem bardziej niz kraje z poza UE jak czarnogura czy UK :P

To ze w tajlandii ostrzej to jakos moge zrozumiec. To ze w usraelu to wcale mnie nie dziwi. Ae zeby w UE? :DDD
To może wynikać np z lepszych skanerów? Bo lepsze zasady właśnie widziałem dzięki temu


@sylwke3100: Znaczy ze w UK i czarnogorze maja lepsze skanery niz w UE i dlatgo mozna wiecej plynow wnosic?

To patrz jakie maja skanery w UE:

Mialem leciec z krakowa do gdanska. Siorka miala leciec pierszy raz i wystrachana (boi sie latac). No to wchodze na bramki ja pierwszy, siorka druga, mlody trzeci a szwagier ostatni. Pudelka