Wpis z mikrobloga

Tusk to ten gosc, co go nazywaja Donald "nic nie moge" Tusk.... no to czemu jeszcze glapa nie ma takiej samej? Przeciez ten czlowiek NIC nie moze, zrobil co mogl, idealnie w czas, sa nawet (ponoc) papiery na to ze lepiej sie nie dalo, podwyzka przyznana za idealna robote, a ze wojna, a ze putin, a ze.... nie wiem - no wojna i putin musza wystarczyc i covid, co prawda od roku zupelnie nieaktualne, ale niech bedzie ze covid a i jeszcze 7 lat rzadow Tuska i Polska w runie, bez przekopu, bez 13 i 14, bez sensu....

To moze jak nic nie moze to niech ustapi? Czy nowy ma dac stopy dodatnie? Moze, nie wiem, moze da +3% a moze nie da, a moze wystarczy pogrozic realnie, a moze banki przydusic z rezerwa, a moze obligi inflacyjne wypuscic - nie wiem, cos, cokolwiek. Bo jaszczomb sie wysptrykla, no co on moze? Tyle ile mogl to zrobil, podwyzke sobie przyznal i czeka az inflacja spadnie, ponoc 7% w tym roku ma byc, czyli ze w kocnu bedzie jak stopy, ale gdyby miala byc 7% to stopy to gora 2% jak 2 lata temu.... oj ciezki zycie ma ten nasz jaszczomb "nic nie moge" glapinski, oj ciezkie...

A co to ma do nieruchow - no zasadniczo to duzo, zeby nie powiedziec ze wiekszosc, bo czy przy stopach 10% (dalej ujemnych!) i braku cudaka pokroju bk2% rynek by szalal czy sie uspokoil - podkresle ze dla dobra wszystkich, zwlaszcza podkresle to tym co kupil rok temu i sie ciesza - kiedys bedziecie chcieli zmienic i sie zdziwicie, wasi kuzni beda chcieli kupic za 2 lata i beda w kropce, wasze dzieci beda chcialy kupic za 10-15 lat i - i pewnie kupia realtywnie tanio (w Sieradzu), chociaz nominalnie to kto wie - 50.000zl/m za 15 lat przy takiej inflacji - czemu nie? ;)

#nieruchomosci
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Kiedysbedeczerwonka:

tak, kazdy ma dla swoich dziecakow mieszkania i je wynajmuje, wiec wynajmujemy je od siebie nawzajem(bo skoro kazdy ma swoje i jeszcze na najem nastepne), porada/wyznanie na zasadzie lepiej byc bogatym niz biednym, dzieki za nic ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kiedysbedeczerwonka

bogactwo to pojęcie względne - więc niemożliwe jest żeby bogaci byli wszyscy bo względem kogo kogo bogaci niby?

jeśli wszyscy zastosują się do Twoich "rad" to nic z nich nie wyjdzie więc są bezcelowe dla ogółu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kiedysbedeczerwonka

to że wysmiewasz, najczęściej bez merytoryki to chyba każdy tu widzi, ale zostaw ich na boku.

jeśli w tym kraju szczytem możliwość jest budowa 300.000 nieruchow (w tym domów, bo tam mieszkań deweloperskich to jest połowa) to jak chociaż co drugie gosdpoarstwo domowe ma kupić mieszkania mieszkanie swoim dzieciom? ile to lat produkcji? jak to zrobic przy średniej pensji jaką mamy z naciskiem na to że 2/3 ludzie w tym kraju
  • Odpowiedz
to że wysmiewasz, najczęściej bez merytoryki


@del855: a myślisz, że merytoryka coś zmieni w przypadku dyskusji z nimi? Merytoryki szukaj u nich, od 2019 przedstawiają merytorykę, tworzą strony internetowe, wrzucają znaleziska, żeby tylko zdobyć poklask. Dlaczego uważasz, że miałbym robić to samo? Co to zmieni? Wolę wyśmiewać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kiedysbedeczerwonka

ja myślę że zawsze lepiej mieć czym się podeprzeć w rozmowie - nie emocjami czy żartami tylko konkretem, a można jak Ty - co 2h "żarcik" z mickpl.... co to komu daje? nie wiem...

mickpl przynajmniej zazwyczaj w swoim wpisie coś wnosi, cytuje, Ty już tylko po bandzie jeździsz. I nie ma zaniżenia czy ktoś ma rację czy nie, bo to można w toku dyskusji wykazać lub obalić, ale żeby to
  • Odpowiedz