Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś czemu moja negatywna opinia na temat pewnego lokalu śniadaniowego w Krakowie oraz opinia mojej żony nie są widoczne dla nikogo prócz nas? Dotarliśmy jakiś czas temu do śniadaniowni gdzie osoby pracujące nic nie ogarniały. Na 10 zamówień 8 było pomylonych albo zapomnianych. Weganka dostała omlet z chorizo, ktoś kto chciał posiedzieć w lokalu dostał kawę w papierowym kubeczku na wynos, ja czekałem około godziny na jedzenie itp. Opinie na google - 4,9. Opisałem sprawę, komentarz wystawiony. Wystawiałem już wiele opinii i zdjęć na mapsach więc google nie traktuje mnie raczej jak bota, a jednak nikt mojej oceny nie widzi i do średniej oceny lokalu raczej też się ona nie wlicza. Nie ma żadnych przekleństw, niczego co mogłoby sprawić, że jakiś bot oflaguje opinie jako niezdatną do pokazania. A patrząc ile było pomyłek na pewno ktoś jeszcze chciał coś negatywnego napisać, ale same pozytywy się pokazują. O co kaman?
#google #mapygoogle #googlemaps #gastronomia #krakow
  • 6
@FinestEDM: sam bym chciał to wiedzieć, ponad rok temu wystawiłem opinię pewnemu miejscu, tak samo jak ty, rzeczowo opisane + dowód zdjęcie na podparcie opinii i do teraz ani się nie wlicza do ocen, ani nie jest widoczna

a co najlepsze, z tego samego konta google opinie wystawiane innym miejscom natychmiast się ujawniają

samo konto z wieloma opiniami nawet tym #!$%@? poziomem lokalnego przewodnika
@FinestEDM: Też tak miałem, generalnie firmy nie mogą usuwać negatywnych komentarzy, ALE można je zgłaszać ;)
Są firmy, które zajmują się masowym zgłaszaniem opinii i dzięki temu nie są one widoczne. Lokal, któremu wystawiłeś opinię pewnie ma wykupioną usługę w jednej z takich firm i dzięki temu pozbywają się negatywnych komentarzy.
  • 0
@DJRuraWydechowa: Niby brzmi sensownie, ale te opinie ani przez chwilę nie były widoczne, a przynajmniej nie udało mi się tego wychwycić. Przecież to chyba nie działa tak, że firma musi zatwierdzić czy chce pokazać czy ukryć opinie. Google'owi taki stan rzeczy pasuje? Gdzieś można poczytać o tym procesie, jak to działa itd.?
Tak czy inaczej dzięki, już wiem, że opiniami google`a nie ma co sugerować wcale.
  • 1
@Yetoslav: Cafe No 11 - kawiarnia przy Szlaku. Widzę, że nowe recenzje są dodawane, moja dalej nie jest widoczna, a na dodatek dopisałem kolejną, pozytywną, z zupełnie innego konta - również nie jest widoczna. Nie wiem o co kaman.