Wpis z mikrobloga

@marcus777: W mnie w robocie żeby dane nie uciekały z firmy chatGPT oficjalny jest zablokowany, ale można legalnie na Azure postawić instancję OpenAI z tym samym GPT, który wg umowy jest izolowany (trenujesz lokalnie).

Bardzo ułatwia prace, poznawanie domeny, pair programming.
  • Odpowiedz
@Hershel: @marcus777
Ja jestem inżynierem starej daty i chcę wiedzieć dlaczego coś działa albo nie, chcę mieć ogląd na całość zagadnienia i móc wybrać najlepsze wg mnie rozwiązanie do danego problemu, zgodne ze standardami branżowymi. Stack ma tę przewagę, że masz kilka różnych dobrych odpowiedzi, gdzie dodatkowo ludzie w komentarzach zwracają uwagę na drobne niuanse i na ich podstawie dobierasz rozwiązanie, albo wręcz nie wybierasz żadnego z nich. Nie zawsze odpowiedź
  • Odpowiedz
@kobrys13: pair programming to dla mnie męczarnia, to już wiem, dlaczego się z tym czatem nie dogaduję. To tak, jakby dwie osoby chciały wbić ten sam gwóźdź, czysty nonsens.

I tak, oczywiście, że wolę manualną skrzynię. Po prostu nie jestem ofiarą i umiem zmieniać biegi.
  • Odpowiedz
. Stack ma tę przewagę, że masz kilka różnych dobrych odpowiedzi, gdzie dodatkowo ludzie w komentarzach zwracają uwagę na drobne niuanse i na ich podstawie dobierasz rozwiązanie, albo wręcz nie wybierasz żadnego z nich. Nie zawsze odpowiedź zaznaczona zielonym ptaszkiem jest tą optymalną.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Przecież dokładnie to samo zrobi chatGPT, może wygenerować ci 20 rozwiązań, podać ci wady każdego z nich i pomóc dobrać te optymalne konkretnie do twojego problemu. Nie
  • Odpowiedz
@Hershel: przejrzenie stacka to jest 5 minut, finalnie i tak tam wylądujesz, żeby sprawdzić, czy cię ten czat w maliny nie prowadzi.
Ostatnio mu zadałem proste pytanie: jak zrobić siekierę. Nie dość, że nie napisał tego, co chciałem - zbyt uprościł opis, to jeszcze dostałem w instrukcji bełkot z przymocowaniem jakiejś rurki. Widziałeś gdzieś siekierę z 15-cm rurką?
  • Odpowiedz
To tak, jakby dwie osoby chciały wbić ten sam gwóźdź, czysty nonsens.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: Pair programming to tak jakby jedna osoba wbijała gwóźdź, a druga już sięgała po kolejny i ustawiała w miejscu gdzie należy go wbić.

Nie rozumiesz to nie lubisz - nie wszyscy muszą :)
  • Odpowiedz
@Hershel: jeszcze do tego przykładu z siekierą dodam, że co prawda dostałem bełkot poskładany z kilku postów, blogów czy na czym tam był wytrenowany, ale za to nie napisał najważniejszego: że trzonek w ostrzu trzeba koniecznie zaklinować. Machnąłbyś ze dwa razy tak zrobionym toporkiem i zrobiłbyś sobie krzywdę latającym bez kontroli ostrzem.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że soft lepiej pisze niż instrukcje wyrobu narzędzi.

Ogólnie mam wrażenie, że słabi koderzy, którzy
  • Odpowiedz
Ogólnie mam wrażenie, że słabi koderzy, którzy do tej pory bez zastanowienia sklejali kod ze Stacka, są tym narzędziem zachwyceni.

Ci dobrzy dalej bazować będą na dokumentacji, dobrych wzorcach, blogach ekspertów i przede wszystkim intuicji i zmyśle inżynierskim połączonym z konkretną fachową wiedzą.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: muszę cię rozczarować
kobrys13 - >Ogólnie mam wrażenie, że słabi koderzy, którzy do tej pory bez zastanowie...

źródło: 08c

Pobierz
  • Odpowiedz