Wpis z mikrobloga

Czy przy 180cm wzrostu na CB500f będę miał bardzo zgięte kolana? Mam problem z lewym, jest w trakcie leczenie, ale przy mocniej zgiętym czasem boli i trzeba robić postój.
Mam od niedawna CB500x ale czuję że to nie do końca to, fajny sprzęt do turystyki ale w zakręt trochę się "wali", środek ciężkości dość wysoko, myślicie że odczułbym 10kg mniej na wersji F?
#motocykle
  • 15
@jedzczarnekoty: wątpię czy poczujesz różnice w wadze. Przy 10kg to 500x z pustym bakiem vs 500f z pełnym.
Walenia w zakręty w 500x nie zauważyłem. Walił to się motocykl na którym robiłem prawko, gdzie kierę ciągnęło w stronę zakrętu :D
Co do ergonomii się nie wypowiem, ale chyba najlepiej się przymierzyć jak masz problem z kolanem.
@kipowrot: To chyba akurat nie jest takie proste, oprócz tego że nie powiedziałeś co znaczy lepiej.
Jeśli szybciej to na szybkość skręcania ma wpływ jeszcze kilka czynników, umiejscowienie CoG między osiami, kąt główki, szerokość oraz profil opon i na pewno jeszcze jakieś o których wiedzą konstruktorzy z motogp.

Gx
@Man_of_Gx: jasne, trzeba w takim razie jeździć i trenować. Mam po prostu wrażenie że siedzę na tym motocyklu wyżej, mocno wyprostowany i z tego to wynika. Z drugiej strony - machnąłem ostatnio 600km i czułem się bardzo dobrze, więc chyba sprzyja wygodnej jeździe.
@jedzczarnekoty: Zakres ruchu w bok przy wysokim moto jest większy więc ruch głowy w bok szybszy, błędnik inaczej reaguje, poćwicz i będzie dobrze, no i niewprawiony błędnik nie lubi pochyleń powyżej 20 stopni, panika chce mu się załączyć ale to też jest do wyćwiczenia.
Szerokości.

Gx
Film Twist of the wirst na YT, pusty parking albo wizyta na jazdach dla amatorów na torze ODTJ choć lepiej na jakimś kartowym


@Man_of_Gx: ja bym mimo wszystko polecał jakieś proste szkolenie, żeby go ktoś skorygował jeśli będzie coś odwalał. Ostatnio na torze koleś się #!$%@?ł i oczywiście nie wiedział czemu, a jechał przeraźliwie powoli.
@jedzczarnekoty mam porównanie idealne- mam NTV Revere i cb500f ( na gaźniku)

różnica w wadze jest. Co do siedzenia to na CBF siedzisz trochę niżej, ale kanapa w Revere wygrywa. wygodą jak dla mnie.
Co do zgięcia kolan, to wydaje mi się że w CBF jest to trochę gorzej niż Revere ale ja mam swoją z obniżonymi podnóżkami więc nie wiem jak u ciebie - mam jakieś 176-178 cm.
@19ludwik91: no i dziękuję, tego mi było trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam 180cm wzrostu, przy NTV (tej późniejszej, 1993 chyba miałem) kolana były zgięte za bardzo, w porównaniu do możliwości kolana teraz, ale akceptowalne. Jeśli jednak byłoby to większe zgięcie to kiszka. Ta strona do porównywania geometrii pokazuje podobne sylwetki na 500x i 500x. No nic, trzeba szukać do przymiarki gdzieś w pobliżu.
@jedzczarnekoty tez mam 93 rocznik.
kolana- musisz usiąść i się przymierzyć, ale wydaje mi się że może będzie na CBF trochę lepiej/nie jestem pewien.

jedyne co mnie wkurza w CBF jak już nią jadę to dziwnie umiejscowiona dzwignia zmiany biegów+ to jak ona chodzi - w Revere jest to gładsze.

ps. CBFa jest na sprzedaż ( ͡º ͜ʖ͡º)