Wpis z mikrobloga

używał ktoś może wellbutrinu lub Zybanu na rzucanie palenia? Próbowałem już chyba wszystkiego oprócz akupunktury i innych tego typu metod. Palenie rzucałem około 15 razy i max jaki udało się osiągnąć to pół roku bez nikotyny. Mam już dosyć tej głupiej czynności drenującej portfel i zdrowie. Czytałem, że oba te leki mają dość sporo skutków ubocznych, ale chciałbym się bardziej rozeznać.
#papierosy #nikotyna #zdrowie #uzaleznienie
  • 11
@Oleczeg: a to nie wiem, ale znam pare osob ktore rzucił dzieki epetom poprzez stopniowe zmiejszanie dawki nikotyny do całowitego rzucenia jesli chodzi o potrzebe nikotynową a odruch ( typ nie wiem co zrobic z rękom itd) trzeba przepracować poprostu i tyle
@Oleczeg: żadne leki ci nie pomogą, mogą tylko zagłuszyć głód, ale chęć rzucenia leży w tobie. Pozornie rzucisz fajki, ale uzależnisz się od leków, czyli nadal będziesz się zatruwał, tylko w inny sposob. Jak chcesz rzucić to nie ma rady, silna wola i heja.
via Android
  • 0
@NaczelnyAgnostyk u mnie z epetami niestety sprawa wygląda tak, że pale je jak #!$%@? i w ogólnym rozrachunku wychodzi, że pale częściej i więcej. A ograniczanie palenia (czy to petów czy epetów) w moim wypadku niestety nie wchodzi w grę, łatwiej mi wytrzymać tydzień bez petów niż dzień z ograniczaniem.
via Android
  • 0
@Megawonsz_dziewienc z uzależnień to nie mam predyspozycji do innych niż fajki. Myślę jeszcze o pójściu do terapeuty bo serio nienawidzę tego i chce rzucić od kilku lat. Od roku gdzieś co bucha myślę o tym jakie to gowno.
@Oleczeg jak coś to w każdym większym mieście znajdziesz centrum leczenia uzależnień i za darmo otrzymasz pomoc terapeuty. Niestety czasem trzeba poczekać w kolejce od miesiąca do czterech na przydzielenie terapeuty lub grupy terapeutycznej. W Krakowie leczę się w ośrodku w którym przyjmują też uzależnionych od nikotyny, kompulsywnego jedzenia, hazardu, no i wiadomo z alkoholizmu i narkomanii. Poszukaj w necie, może akurat się uda :)
@Oleczeg: U mnie było podobnie. Paliłem ponad 15 lat minimum paczkę dziennie, przez ostanie 5 ponad dwie - trzy paczki. Przyjąłem taką metodę po wielu próbach rzucenia:

1. Kupiłem tabex/desmoxan, pamiętając, że w piąty dzień muszę przestać palić
2. Zacząłem tabsy brać w czwartek
3. Zarezerwowałem sobotę i poinformowałem wszystkich żeby się ode mnie odwalili bo rzucam
4. W sobotę nadal jarając przesłuchałem całego audio booka
5. W niedzielę(przed upływem pięciu
@Oleczeg:

używał ktoś może wellbutrinu lub Zybanu na rzucanie palenia?


Używałem. Skutecznie tłumi głód nikotyny i cudownie pobudza. Nie masz potrzeby palić ale jak zapalisz to albo „smakują” źle albo bardzo dobrze. Ocen Sam