Wpis z mikrobloga

610/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P cdn…

Requiem for a Dream - Requiem dla snu

Dwóch kumpli wpada na pomysł zakupu dużej ilości towaru, podzielenie go i sprzedaż z zyskiem. Co może pójść nie tak? Jeden z najbardziej wyżynających się w pamięci obrazów o uzależnieniu, widziałem lżejsze horrory. Świetna muzyka…
Kiedyś koleżanka zapytała o dobry film na weekend, jakiś romans. Akurat miałem to na płycie przy sobie. W poniedziałek mi nieźle nawrzucała… ale film zapamiętała mocno.

Reżyseria: Darren Aronofsky - Pi, Źródło, Czarny Łabędź
dramat
IMDb: 8.3/10
https://www.imdb.com/title/tt0180093/
https://upflix.pl/film/zobacz/requiem-for-a-dream-2000
WLADCA_MALP - 610/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...

źródło: req

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: pamiętam jak w technikum wymienialiśmy się z kumplami dyskiem twardym, na którym było dużo filmów i każdy go miał u siebie przez parę dni, oglądał wszystko jak leci i dawał następnej osobie. No i kumpel mi daje ten dysk i opowiada o zajebistym filmie, że się dzieje w przyszłości, że walczą katanami, że to, że tamto, zachwala i zachwala, podał mi tytuł, zapamiętałem, skończyły się lekcje, do domu, zjadłem obiad,
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: pamiętam jak oglądałem go kiedyś i zupełnie nie mogłem zrozumieć zachwytów. Poza genialnym motywem muzycznym nie ma tam nic ciekawego, ot problemy ćpunków i dupodajki z marginesu społecznego i epatowanie "mocnymi" scenami gdzie równie dobrze ktoś mógłby tam wkleić "1man1jar", a i tak ludzie uznaliby to za "poruszającą, mocną scenę, uwidaczniającą do czego może posunąć się człowiek w nałogu, to jest świeże i przejmujące" xD ogólnie nudy, bo elektrowstrząsy stosowane
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: zawsze kibicowałem losowi, który takich ćpunów traktował jak gówno. Zero litości i współczucia dla nich. Ostatnio nawet trafiłem na filmiki na YT, gdzie ktoś mówił, że ktoś fantastyczny odszedł z tego świata i nie było to właściwe. Na koniec info, że gość napizgany dragami udławił się rzygami :D ja #!$%@?. Bóg wezwał anioła do nieba normalnie :D iks #!$%@? de ćpuny. #narkotykizawszespoko
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP chyba najbardziej znany film, którego nie widziałem. Na watchliście siedzi od 5 lat, a jakoś nigdy się nie mogę się za niego zabrać. Nie wiem, jakoś nie mam ochoty oglądać filmów o ćpunach, czy w ogóle uzależnieniach. W ogóle wstyd się przyznać, ale jedyny film Aranofsky'ego, jaki widziałem, to Wieloryb (2022) i był takie sobie, no i tak chłop był uzależniony od jedzenia, także ten xd
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: oglądałem to z koleżanką. Nic nie pamiętam z tego filmu, poza tym, że brali dragi i grał tam Leto xDD Ale oglądanie było super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Widzę, że wszyscy traktują film tylko jako przestrogę przed dragami a zapominają o równie mocno ryjącym beret wątku matki głównego bohatera i jej chorobie psychicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widzę, że wszyscy traktują film tylko jako przestrogę przed dragami


@Winden: nie wszyscy, napisałem przecież że film opowiada o różnych uzależnieniach. Matka (btw: genialna rolna Burstyn) jest uzależniona od telewizji, a właściwie od oglądania ulubionego teleturnieju. Efektem tego pozornie niegroźnego nałogu jest chorobliwa chęć schudnięcia, co prowadzi do kolejnych konsekwencji, z chorobą psychiczną na czele. Dlatego napisałem, że utrata kontroli jest bardzo często niezauważalna przez uzależnionego, a prowadzi prosto do zniszczenia.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP zawsze się zastanawiam nad tym serwisem IMDb, jest tak surowy graficznie, że aż odstrasza, a my się dorobiliśmy takiego pięknego Filmweba, czy nie możemy naszego rodzimego portalu stawiać za wzór?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP To jeden z najbardziej wstrząsających filmów jakie widziałam. Już nawet nie pamiętam fabuły, chyba widziałam go tylko raz, był tak mocny, że nie miałam i nie mam odwagi i ochoty do niego wracać. I do tego ta muzyka... Piękna i przerażająca zarazem. Do dziś jak słyszę ten utwór mam ciary, a przed oczami kadry z filmu. Najbardziej w pamięci utkwił mi obraz wychudzonej, zdezorientowanej, naćpanej matki z przerażającym wyrazem oczu idącej
  • Odpowiedz