Wpis z mikrobloga

@Dipolarny: w sumie właśnie nie wiem czego potrzebuje. Od jakiegoś czasu mam z nim taki problem, że przyzwyczaiłem go do surowego mięsa i nie chce tykać karm, może to wyjdzie mu na dobre, ale właśnie czytałem, że w takim wypadku warto im coś dodawać. Niektórzy piszą, że taurynę, inni kupują całą masę wazytskiego, ale na kocich grupach są lekko zafiksowani na tym punkcie i chyba to przesada, by dawać mu tyle
@Dipolarny: Czyli jednak trochę tego jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jescze jedno pytanie w sumie. Czy te wszystkie rzeczy koty jedzą w miare chętnie? Obawiam się, ze zmieni to smak mięsa, będzie mu nie coś śmierdziało, nie pasowało i na tym się skończy.
@Neobychno: trochę jest, ale część z nich używasz mało więc na długo wystarczą.

Nie wszystkie. Twój kot je chętnie surowe mięso więc to połowa sukcesu żeby jadł barfa. Wiadomo, jakiś rodzaj mięsa może mu nie pasować (jednym rodzajem + suple nie zbilansujesz dobrze mieszanki), podobno niektóre koty nie lubią hemoglobiny suszonej i tu też jest kilka preparatów, które dostarczają żelazo. Najprościej to znaleźć kogoś u siebie w mieście kto karmi barfem
@Dipolarny: Sory, że zawracam głowę znów, ale jeszcze chciałem zapytać o jakieś multiwitaminy w tabletkach. Widze, że takie rzeczy też są. Czy takie coś też jest używane przez ludzi karmiących kota w ten sposób, czy raczej to bedą rzeczy kiepskiej jakości i lepiej kupować wszystko oddzielnie i robić swoje mieszanki?
@Neobychno: Nie korzystam z takich witamin. Robię mieszankę mięs i podrobów + suple. Co do mieszanki to chyba nie ma innego wyjścia za bardzo bo każdy rodzaj mięsa będzie miał inny skład i witamina w formie tabletki nie zbilansuje mieszanki. To czy zrobisz sam mieszankę, czy ją kupisz, czy ktoś zrobi to właściwie obojętne przy założeniu, że jest zbilansowana.
@Neobychno zobacz sobie grupę na fb surowe kotki i pieski, tam jest bardzo dobrze wyjaśnione czym jest barf i jak nim karmić. Do odliczania suplementów super jest strona meatpoint.io, układanie przepisu jest z nią dość proste, ale wciąż warto byłoby najpierw dowiedzieć się coś o żywieniu kotów żebyś wiedział co w ogóle robisz i dlaczego. Karmienie surowym miesem z losowymi suplementami w losowych dawkach jest niezdrowe.