Wpis z mikrobloga

Piękny skowyt demokratycznych sojaków o rodzinę królewską. Tak, tak, kosztuje ich utrzymanie. A teraz policzcie, ile kosztuje utrzymanie posłów, senatorów i wszystkich kolesi w spółkach skarbu państwa, samorządach i tak dalej. W Polsce. Ograniczenie liczby osób przy władzy to najlepszy krok do odchudzenia budżetu. Wszystkie drogi prowadzą do systemu prezydenckiego, a system prezydencki prowadzi do Monarchii.

Dla mnie jeden władca na utrzymaniu, mający realny wpływ na politykę kraju (wiem, że w UK nie ma dużego i to jest problem) jest dużo lepszy niż 100 kartoflanych januszy za 20k/ miesięcznie, którzy się tylko podpisują lub głosują tak jak im się każe i nie mają podstawowej wiedzy z zakresu prawa czy ekonomii xD

Monarchia konstytucyjna (z realną władza króla do spółki z radą państwa) połączona z demokracją bezpośrednią, w której ludzie mają realny głos, to najlepsze możliwe połączenie, którego nigdzie nie ma. Parlament i setki politycznych utrzymanków to dopiero patologia i pasożytnictwo.

Śmiejecie się z Brytoli, a my mamy system parlamentarno-gabinetowy, który jest wylęgarnią pasożytów xD

#bekazlewactwa #monarchia #koronacja #uk #takaprawda #bekazdemokracji
  • 13
  • Odpowiedz
Monarchia konstytucyjna (z realną władza króla do spółki z radą państwa) połączona z demokracją bezpośrednią, w której ludzie mają realny głos, to najlepsze możliwe połączenie, którego nigdzie nie ma


@Kopyto96: jest w Liechtensteinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piękny skowyt demokratycznych sojaków o rodzinę królewską. Tak, tak, kosztuje ich utrzymanie. A teraz policzcie, ile kosztuje utrzymanie posłów, senatorów i wszystkich kolesi w spółkach skarbu państwa, samorządach i tak dalej.


@Kopyto96: A co ma jedno do drugiego? W UK mają i koszty królewskie, i koszty prowadzenia urzędów publicznych.

Dla mnie jeden władca na utrzymaniu, mający realny wpływ na politykę kraju (wiem, że w UK nie ma dużego i to jest
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Mój post bardziej uderzał do przeciwników Monarchii, aniżeli Wielkiej Brytanii. Na głównej lata sporo takich wpisów.


@Kopyto96: tylko, że ta cała monarchia w WB to tylko swego rodzaju szopka. Dziś król nic nie może, jego słowo nic nie znaczy, wiec ciężko nazywać kogoś przeciwnikiem marchii, kto wyśmiewa to ,co miało dzis miejsce w Wielkiej Brytanii.
  • Odpowiedz
@Kopyto96 ci którzy twierdzą, że monarchia to niepotrzebny koszt, bezsensowna szopka i przeżytek to niech sobie popatrzą na Polskę która ma prezydenta i niech się zastanowią w związku z tym jest tu lepiej.
  • Odpowiedz
@Kopyto96 No zgoda, ale akurat UK ma i rodzinę królewską na utrzymaniu jak i swoich parlamentarzystów, więc podwójne pasożytnictwo xD

@Kopyto96 ci którzy twierdzą, że monarchia to niepotrzebny koszt, bezsensowna szopka i przeżytek to niech sobie popatrzą na Polskę która ma prezydenta i niech się zastanowią w związku z tym jest tu lepiej.


@CJzSanAndreas co to za porównanie w ogóle xD taka Białoruś ma prezydenta i widać jak im się wiedzie, za
  • Odpowiedz
@CJzSanAndreas imho ciężko określić jaki to ma wpływ w ostatecznym rozrachunku, bo są plusy i minusy, a nikt sobie nie wyobraża Wielkiej Brytanii bez monarchii po prostu.

A co do jeżdżenia na zmywak. To wynika z tego że kiedyś byli potęgą jako imperium, teraz zbierają z tego owoce. A byli imperium właśnie dzięki temu, że byli silną monarchią, ale też przez ich położenie na wyspach.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem czy sobie to ludzie uświadamiają, ale Dania, Szwecja czy Norwegia to też królestwa, a Windsorowie kosztują państwo mniej niż kancelaria Morawieckiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kopyto96: hmn no niby tak ale w kazdym z wymienionych scenariuszy ( poza Austro-Wegrami bo tutaj nic nie pasuje do mojej tezy bo sie nie znam). To bogactwo bylo okupione niewyobrazlnym kosztem ludzkim w "koloniach"
  • Odpowiedz