Wpis z mikrobloga

Mireczki,

w poniedziałek mam wstępną rozmowę odnośnie pracy w Amsterdamie - jakie tam są koszty życia?
Nie mam pojęcia jakie widełki rzucić, jak się mnie babeczka zapyta, tak aby nie bidować a żyć normalnie.
Praca w szeroko pojętej sprzedaży.


#holandia #amsterdam
  • 9
  • 0
@jacek-puczkarski: ile musiałbym zarabiać netto żeby na chillu opłacić jakąś kawalerkę 40m + reszta wydatków? Auta nie mam, raczej komunikacja miejska by mnie interesowała. Nie chodzi mi o jakieś luksusowe życie a takie normalne, bez przesadnego patrzenia na wydatki.
@onionhero: w Amsterdamie koleżanka wynajmuje kawalerkę poniżej 20m za 1200. Poza tym, byś musiał przejść casting na lokatora, bo chętnych jest multum. W ogóle nieruchomości w Holandii to patologia do potęgi. Są drogie i często nawet bez podłóg. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na mieszkanie musisz liczyć 1300-1500€, transport publiczny koło stówki, a jedzenie to już zależy od Twoich nawyków, myślę że 500-600€ możesz założyć że wydasz.
@onionhero pamiętaj że mieszkanie wynająć legalnie możesz po 3 miesiącach pracy czyli faktycznie czterech plus te kilka tygodni na znalezienie. wcześniej żaden makler nie będzie chciał nawet z Tobą rozmawiać.