Wpis z mikrobloga

Okej, to czas wypisać afery w stosunkach polsko-ukrainskich od początku wojny.

1. Afera z Menelykiem - ambasador oświadczył „Bandera nie był masowym mordercą Polaków i Żydów”

2. Przewodow - Mimo wizyt samego prezydenta Zelenskiego w Polsce, od 7 miesięcy czekamy na przeprosiny lub jakiekolwiek stanowisko Ukrainy w tej sprawie.

3. Afera z fałszywymi dokumentami.

4. Afera zbożowa

5. Afera drobiarska

6. Afera z socjalem dla imigrantów (500+, ZUS).

7. Banderyzm na Ukrainie. Tu można pisać by długo. Od stawiana pomników, nazywania ulic. Po ciągły brak przeprosin za Wołyń. Czekam na komentarze ale to bylo 100 lat temu, bingo-edycjawolynska.jpg

I można by powiedzieć, ze nie sa to jakieś wielkie afery. Można powiedzieć, ze socjal to nasza wina, a to ze biedni Ukraińcy wykorzystują kazda luke prawie to nasz problem, a 50 miliardow pomocy dla Ukrainy(a na pewno wliczając to wszystkie koszty jest to dużo, dużo więcej) ogromna pomoc dla Uchodźców i praktycznie bezwarunkowe wsparcie dla Ukrainy bardzo dużej części społeczeństwa nic nie zmienia. To jednak wiecie co łączy te afery? Ukraińcy i ich rząd, bezwzględnie wykorzystujący każdą lukę w prawie. Brak jakiejkolwiek refleksji o drugiej stronie (na przykład polskich rolnikach), obwinianie i pozwy bez woli dyplomatycznego rozwiązania spraw. I to wszystko w momencie gdy wciąż mamy wspólnego wroga. Nie mogę sie doczekać aż zakończy sie ta wojna i po wygranej Ukrainy, wreszcie Ukraincy będą mieli czas na nowych bohaterów i przeprosiny.

Zapraszam do dyskusji.

#ukraina
Pobierz FlameLand99 - Okej, to czas wypisać afery w stosunkach polsko-ukrainskich od początku...
źródło: e08839e9-001f-4884-9ac6-2603c3c24995
  • 8
@FlameLand99: 1. Bandera bezpośrednio nie był odpowiedzialny za rzeź Wołyńska a gdy ona się wydarzyła był uwięziony. To jego ideologia do tego doprowadziła więc nie był masowym mordercą, a twórca zbrodniczej ideologii.

2. Wciąż trwa śledztwo co do Przewodowa, a ostatnie znalezisko pod Bydgoszczą może rzucać na sprawę nowe światło .

4. Afera zbożowa, że zboże techniczne dostarczone na granicę magicznie w polskich skupach zrobiło się spożywcze? To wina Ukraińców czy
@PomocnikBob: ale przecież Menelyk nie powiedział tylko tego. Przeczytaj sobie ten wywiad ale porównywał tam Polskę do ZSRR i nazistowskich Niemiec.

Na jakim etapie jest to śledztwo? Jest w ogóle jakieś śledztwo?

To chyba nie tylko Janusze z Polski ale głównie z Ukrainy na firmy słupy sprowadzały te zboże. A sama postawa Ukraińców no mi się nie podoba.

Nie znam się niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.
@PomocnikBob:
Afera Zasiłkowa -burdel w ZUS

Latem wyjechaliśmy z Polski. ZUS został ostrzeżony i konto zostało zamknięte... W styczniu przyszło pismo z żądaniem zwrotu środków, do których nie mam dostępu i o których istnieniu nie wiedziałem" Ukrainka zwróciła się do prawnika


Afera zbożowa- wjechało 0,9mln ton zboża technicznego przy produkcji zboża 36 mln ton czyli 0,2% rocznej produkcji

Afera drobiarska - producenci mięsa i jaj mają wyższą rentowność bo mięso podrożało
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@FlameLand99:
Straszne, powinniśmy zerwać z nimi stosunki i wspierać r0sję.

Na pewno dobrze na tym wyjdziemy, gdy podzielimy znowu ukrainę - jak w 18* i 20* wieku.

*dzielenie ukrainy z r0sją doprowadziło do 4 rozbiorów Rzeczpospolitej.
@artiom143: no nie wiem, wydaje mi się że jakby Niemcy przekazali nam 2/3 % PKB czyli około 120 miliardów, pomagali by w kryzysie, a Polacy by jeździli tam kraść zasiłki to tacy ludzie musieliby się liczyć z ostracyzmem. Zresztą u nas i bez tego panuje ojkofobia.