Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy jak składacie wypowiedzenie lub macie ostatni miesiąc pracy do końca umowy to idziecie na L4? Z tego co rozmawiam ze znajomymi to sporo osób tak robi. W końcu za coś ten ZUS się płaci.

#praca #pracbaza #l4

Czy często chodzicie na L4 w tej sytuacji?

  • Prawie zawsze 34.0% (36)
  • Czasami 4.7% (5)
  • Rzadko 9.4% (10)
  • Nie, chyba że naprawdę zachoruję. 51.9% (55)

Oddanych głosów: 106

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwasixx: Ja nie. Jak już wiesz że odchodzisz to masz #!$%@?, nawet przełożony nie wymaga od ciebie za dużo. Dodatkowo ja zawsze odbierałem zaległy urlop, więc kilka dni i tak było wolnego.
  • Odpowiedz
ale jak ma patrzeć jak i tak odchodzisz?


@kwasixx: srak, chodzi o ogół - a nie przypadek z wypowiedzeniem zwolnienie lekarskie jest dla ludzi chorych, a nie dodatkowy urlop na wypowiedzeniu czy kiedy tam komuś pasuje
  • Odpowiedz
@kwasixx: Piszesz to w kraju, gdzie ludzie osobiste tragedie przeżywają jak ząb zaboli albo trzeba dziecku nowe buty kupić, bo żyją od 1 do 1 i każda złotówka się liczy...

Jak masz więcej oszczędności to owszem - wygodny urlop, ale wg mnie jak nie ma kwasu w robocie to lepiej dostawać 100%, bo i tak nikt ci nie będzie już mocno garba obciążał wiedząc, że odchodzisz, bo nawet jak cię
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: Właśnie ja się zawsze tego bałem, że jak złożę wypowiedzenie to kierownictwo będzie dla mnie surowsze i będzie chciało ze mnie wydoić ile się da jeśli chodzi o #!$%@? w pracy.
  • Odpowiedz
@kwasixx: Ale co ci zrobią? Pogrożą paluszkiem? Nie dadzą urlopu zaległego? Dadzą NAGANĘ do akt? :D

Mogą wymagać, a że ty robisz swoim tempem to już ich problem. Wtedy zawsze można zagrozić, że czujesz za dużą presję i chyba skorzystasz z "wypalenia zawodowego" na L4 by im przystopować januszerskie zapędy.
  • Odpowiedz