Wpis z mikrobloga

Mirki, nadszedł upragniony czas końca studiów. I muszę napisać tę inżynierkę. Ciężko się do tego zabrać, ale cóż.
Mam do Was pytanie, jako że nigdy nie pisałem takiej pracy. Mam temat dot. sieci komputerowych (projekt). Czy na miejscu jest poświęcenie jednego rozdziału (lub jakiejś części), informacjom nt. czym ogólnie jest sieć, rodzaje, topologie itp. Trochę pewnie by to zajęło (o to chodzi xd), ale czy takie "oczywistości" i to w INŻYNIERCE są na miejscu? bo jednak to praca badawcza bardziej jest
#pracainzynierska #informatyka #siecikomputerowe #studbaza #studia #pracadyplomowa
  • 6
@rafal-masny Na PW rozkład pracy powinien wyglądać tak
1. Wprowadzenie - to można połączyć z 2 rozdzialem
2. Cel i zakres pracy - tutaj krótko po co i co robiłeś 1-2 strony
3. Teoria - Tutaj opisujesz właśnie te pierdoły, nie jakoś mega dokładnie. Ja korzystałem sporo z sieci CAN to opisywałem model OSI, że magistrala szeregowa budowa ramki. Musisz znaleźć złoty środek. Parę stron ok 10 styknie
4. Opis konkretnie projektu,
Ja mam mniej więcej tak rozplanowaną pracę:

Wstęp
Analiza problemu i omówienie obecnie stosowanych rozwiązań
Dobór narzędzi
Projekt
Testy
Podsumowanie

Najciężej to jest chyba ruszyć, bo autentycznie siedzę i nie wiem co np. pisać w tej analizie. Kilka bitych stron ma być pewnie.

Myślicie, że część teoretyczną mogę umieścić we wstępie? Chociaż wstęp na ok 10 stron to dużo. Więc może pierwszy rozdział albo razem z tą analizą ująć?
@rafal-masny: na zakończenie dyskusji jeszcze - to oczywiście nie musi być regułą, ale na swojej obronie miałem wrażenie, że nikt, absolutnie nikt, nie tylko recenzenci, ale nawet mój własny promotor do mojej pracy nawet nie zajrzeli, dopiero na obronie jeden z recenzentów ze słowami: "co my tu mamy?" otworzył moją pięknie oprawioną pracę, na pierwszym rozdziale, gdzie właśnie w ramach wstępu i wprowadzenia przytoczyłem kilka teoretycznych ogólników mających być punktem wyjściowym