Wpis z mikrobloga

1. Czemu w Polsce dajecie sobie wmawiać płacenie za diagnozę ADHD?
Ludzie..
Obowiązkiem psychiatry jest postawienie diagnozy a ADHD
to w ICD-10 klasyfikacji DSM-V wg. której się depresje diagnozuje czy schizofrenie
i to międzynarodowa klasyfikacja.

Czy jak idziecie z anginą to ma być tak że macie płacić 600zł za diagnozę a inni nie muszą?
Sam mam #adhd i czytająć poziom na zagranicznych forach a kult tutaj lekarzy,
zero chęci zrozumienia jak wiele procesó zaburza adhd, jak Parkinson,
cykle wytwarzania białek w mózgu są zaburzone co prowadzi do wielu problemów.

Ktoś kto jest seniorem miałby demencję
A nie był neuroatypowym kimś kto musi mieć psychotesty, terapie i jeść antydepresanty co mają tyle wspólnego z wpływem na ADHD co ma jedzenie witaminy A na leczenie nwm. WZW A

2.
Zapraszam do dyskusji agresorów co nazwą mnie debilem i że czuję się niewiadomo kim wielce,
mam badania, i wikipedie (nie polską), badania nie z pudelka, forum dla ćpunów a takie opracowania naukowe uznane przez międzynarodowe klasyfikacje.

3.
Jestem ciekaw czy wierzycie że Medikinet to dobry lek jest i czy wiecie np. jak go stosują za granicą.

Są plastry i tabletki do rozpadu w jamie ustnej bo Metylofenidat w 70% się wtedy wchłania
tak samo z Concerty.
Połykany czysty/SR w 30%

Wiecie że są tabletki mające 100mg w 1 szt?

I wiele takich ogólnie ciekawostek mam
Albo jakie antydepresanty się daje przy braku skuteczności stymulantami

4.
Są badania wykrywające ADHD:
Jak podanie PEA (białko takie)
- pomiar w moczu przed podaniem MPH czy tam soli amfetaminy
- pomiar w moczu po bo spada bo metabolizuje czy na odwrót tam było

I specjalne MRI z czytaniem podczas albo rozwiązywaniem zadań by było widać różnice
bo leżąc to nie mam kłopotu poza nudą, ale to za mało by widzieć gdzie mózg przy stresie, próbie myślenia pod presją nie działa jak u zdrowego człowieka.

5. Wiem że może się wymądrzam ale z 30 takich pierdół mogę pisać ale po co to ?
Nie chce spamić bez celu, chcę jako osoba z ciężkim ADHD
leczona każdym możliwym antydepresantem w ciągu 23 lat życia
i cierpiąca wiele, z lękami, popisze z każdym kto ma pytania o te naukowe sprawy.

Ale i pomogę na prv normalnie no nie piszę zwykle tak jak powyżej, mam duszę, jestem wrażliwy i wiem że #!$%@? mieć ADHD i w wielu rodzinach/sytuacje są #!$%@?
Ja omal dziewczyny nie straciłem a może straciłem przez to...
Gubiłem się w komunikacji i czułem że po 18 mózg mi się degraduje.

Więc nie jestem psychologiem, nie mam kwalifikacji, ale chociaż wysłucham, i no popiszę jak ktoś by chciał
  • 4
@Olsea: Mylisz się, 6 latek sobie zfałszował diagnozę by dostać Concertę?
Czy cokolwiek co śmie podważyć twoje poglądy musi spotkać się z reakcją na poziomie sebiksa/ćpuna
który od razu oskarża jakiekolwiek inne poglądy o ĆPANIE KUHWA.

Na jakiej podstawie rozwalił się mój ukłąd Gabaergiczny?
Od SNRI? SSRI? branych latami czy benzodiazepin może?
Który z moich wcześniejszych leków poza pogorszeniem naturalnego funkcjonowania ośrodków przyjemności co nie równa się dopaminie sprawił że jestem
@Ja-nieja-niktja:

I specjalne MRI z czytaniem podczas albo rozwiązywaniem zadań by było widać różnice

Takie cuda to tylko w jakiś Stanach albo Szwajcarii, tu się robak ma nie dopraszać o badania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale czuję to bo też przez to cierpię, a ile można brać SSRI bez istotnego skutu (a ze sporą ilością efektów ubocznych). Ale przyznaję że szczyt jak w NFZtowskiej klinice psychiatrcznej powiedzieli