Wpis z mikrobloga

Uważam, że od samego początku polska nie miała obowiązku i też nie powinna pomagać ukrainie. Tak duża skala pomocy innemu narodowi wiąże się ze spadkiem jakości życia własnych obywateli i da się to zauważyć już w życiu codziennym (jest ciężej o prace, pomoc z kieszeni podatnika i dłuższe kolejki w urzędach). Jeśli tak bardzo się troszczycie o dobro innych dlaczego nie dokładacie się sąsiadowi lub znajomemu z pracy który żyje z długami. Pewnie dlatego, że to nie wasza sprawa :)

#ukraina #wojna
  • 94
@PrzegrywToTwojaWina: Drugie najniższe bezrobocie w UE i ciężej o pracę? Przy 3% bezrobocia? Jak ja wchodziłem na rynek pracy to u mnie było 30% bezrobotnych wygryzanych z rynku pracy przez lewych rencistów i rolników z 3 ha pracujących na czarno XD
Kolejki w urzędach Jakim cudem masz dłuższe kolejki w urzędach? Po co w ogóle chodzisz do urzędu, ze to stanowi aż taki problem?

Ukraina musi wygrać jeśli nie chcemy wydawać
@robertkk: Co to zmienia, że zaatakowali ich terrorysci. Od tego jest państwo żeby było wstanie się chronić a jeśli nie jest wstanie zrobic tego samemu to powinno szukać wsparcia wojennego i oferować coś w zamian. Poza tym nie każdy dług jest zapracowany przez głupote lub lenistwo, przypadki chodzą po ludziach.
Tak duża skala pomocy innemu narodowi wiąże się ze spadkiem jakości życia własnych obywateli


@PrzegrywToTwojaWina: Jakość życia jest zależna od tego ile kto ma oleju w głowie. Nie zwalajcie wszystkiego na system przez to, że wam nie wychodzi w życiu. Ja rozumie jeszcze 50 lat temu, że człowiek nie mógł się dostać na studia bo rodzice nie byli w partii, ale teraz to nawet jakaś randomowa osoba z ulicy może zostać
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Napewno pomoc w kierunku ukrainy jest przesadzenie wysoka i powinna wynosić tylko tyle na ile wymagają od nas nasi sojusznicy. To, że ukrainki dostaną u nas socjal i darmowe przejazdy komunikacją miejską nie wpłynie na to jak ukraina poradzi sobie w wojnie z rosją.
Co do bezrobocia to nie wiem jak jest w dużych miastach ale mieszkam dosyć blisko granicy i słyszałem sporo przypadków od ludzi z niezbyt wysokim wykształceniem
To, że ukrainki dostaną u nas socjal i darmowe przejazdy komunikacją miejską nie wpłynie na to jak ukraina poradzi sobie w wojnie z rosją.


@PrzegrywToTwojaWina: Oczywiście, że wpłynie bo zaoszczędzone pieniądze mogą transferować na ukrainę.

po czym dostawali śmieciową prace u janusza wyzyskiwacza.


@PrzegrywToTwojaWina: Ale ty nie rozumiesz, że Ukraincy nam nie zabierają pracy bo my tej pracy nie chcieliśmy? Ukraincy zatrudniani są w żabkach nie dlatego, że są tańsi