Wpis z mikrobloga

@OSH1980: ok, owszem to jest totalnie durne. Kiepsko to świadczy o autorach takich słów, bo chyba większą radością dla normalnego, doswidczonego w czymś czlowieka, powinna być radość z tego, że może komuś coś nowego i korzystnego przekazać.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Szkoda ze goscia przerasta tak prosta rzecz jak pojecie że ludzkość zaszla tak daleko wlasnie dlatego że jesteśmy gatunkiem wyspecjalizowanym. Od pierwszych dni dzielimy się na zbieraczy/myśliwych/opiekunów itd. Żaden człowiek nie zbuduje saturna V ale armia ludzi z wieloma wyspecjalizowanym umiejętnościami potrafi. Jestem ciekaw czy gość da radę napisać stronkę albo zaksięgować odbiór techniczny co jest nieporównywalnie powszechniejsze niz umiejętność gwintowania
  • Odpowiedz
  • 3
@OSH1980: może i nie wiem co te paski oznaczają i właśnie dlatego potrafię majsterkować z elektroniką, mechaniką, pneumatyką robotyką. Nie wiem co one oznaczają ale wiem jak się tego dowiedzieć i tego że zanim użyje jakiegoś specyficznego narzędzia najpierw dowiaduje się jak go nie używać a potem jak go użyć dla własnych potrzeb. On wie co te paski znaczą ale ja wiem jak się tego lub milionów innych rzeczy dowiedzieć
obk - @OSH1980: może i nie wiem co te paski oznaczają  i właśnie dlatego potrafię maj...

źródło: n

Pobierz
  • Odpowiedz
1 pasek to zgrubny gwintownik, dwa paski mniej zgrubny, bez pasków do wykańczania


@Juice110: no w #!$%@? intuicyjne xD
ja bym powiedział, ze 2 to zgrubny, potem 1, na końcu zero.
ew. odwrotnie. ale dlaczego tak to pomajtane, to tylko pomysłodawca chyba tylko wie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@roman106 u mnie się używa, niszowa produkcja dla energetyki. Czasem trzeba wyczyścić pręt gwintowany, a czasem wykonać otwory w nowej formie do odlewnia. Ja tam lubię ślusarska robotę, nawet zrobiłem kurs na ślusarza.
  • Odpowiedz
@OSH1980: Znam takiego jednego, wiedza która była wartościowa może 30 lat temu

Zasadniczo odwróciła się struktura -
1. kiedyś: najpierw lata wiedzy później praktyka
2. dziś: najpierw praktyka i uczenie się wszystkiego na teraz

Pytanie kto lepiej wyjdzie - dziady z papierami uczelni które uczą przestarzałych rzeczy, czy ci co nabijają expa na realnych problemach?
  • Odpowiedz
Widze, ze producenci gowno apek zlapali w temacie strasznego bulwersa, kij tam z kreskami - jestem pewien, ze 3/4 tutaj, gwintownika od narzynki na tym obrazku nie odróżnia.
A pozniej taki jeden z drugim informatyk wola do byle roboty w domu fachowca, a ten go kasuje za byle co jak frajerzyne ostatnia. Plyty k-g na sufit sami tez byscie pewnie nie przykrecili, co?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: sprawdzic w necie. Ale jako 30 atek zauwazylem, zwlaszcza w pracy, ze mlode okoenie nie potrafi wlasnie nic wyguglowac samodzielnie tylko musza miec podane na tacy i sie dopytuja o jakies banaly zamiast samemu sprawdzic. Wiec po czesci rozumiem te boomerskie pieprzenie.
  • Odpowiedz
A tymczasem w kilka sekund można to sprawdzić w necie.


@ZaQ_1: I tak i nie - z jednej strony się zgodzę a z drugiej nie. To pokolenie jest takie że jak ktoś kiedyś im wyłączy prąd to będą się zastanawiali kto posklejał kromki w chlebie jak zobaczą niepokrojony. Poza tym wiąże się z tym sprawdzaniem w necie jeszcze jedno niebezpieczeństwo - łatwo manipulować ludźmi, ukrywać niewygodne informacje etc.

W necie jest też wiele fejków - np już niejeden sprawdzał ładowanie iPhone'a w mikrofali bo
  • Odpowiedz