Wpis z mikrobloga

Komp chodził i nagle na monitorze pojawił się "brak sygnału".
Już kilka dni się z tym męczę. Nawet złożyłem kompa ponownie.

Piszczy 1 long, 2 short, wyświetla "EZ Debug LED" jako VGA error.

Odpiąłem dyski itd, sprawdziłem, że u kumpla moja grafika chodzi a u mnie grafika świeci + kręcą się wentylatory także wątpię że to zły kontakt przez pcie. RAM wykluczam bo założyłem inną kość i jest tak samo. Oczywiście komp czysty i bez kurzu jak tylko się da. Czyściłem CMOS 20minut, nakładałem jeszcze raz pastę na procek.
Obstawiam, że albo zasilacz albo płyta główna a konkretniej wejście PCIE. Tylko jak to zdiagnozować?

Spec:
- MSI B450M Pro-M2 - ma 4 lata
- Ryzen 5 1600 - ma 4 lata
- RAM ddr4 - sprawdzona inna kość
- Grafika RX 480 - działa na innym kompie
- Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W - ma 2 lata

Ktoś, coś?
#pomocy #pc #komputery #komputer #naprawalaptopow #pcmasterrace #hardware
asdfx - Komp chodził i nagle na monitorze pojawił się "brak sygnału".
Już kilka dni s...

źródło: image.jpg.a68d112314039d200221e2e8fe67a278

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@Fedain: sprawdzałem inną grafę u mnie, niestety to samo. Dodam to do posta bo zapomniałem.
Tak, brak zintegrowanej grafy to masakra, poskąpiłem sobie kiedyś na procku aby był jak najtaniej...
  • Odpowiedz
  • 0
Update tematu, bo zapomniałem podłączyć do zasilacza kabel zasilania z grafiki, dlatego piszczało 3 razy. Teraz w ogóle nie piszczy ale zaświeca się "VGA" error w "EZ Debug Led". Może wina zasilacza?
  • Odpowiedz
  • 0
@Antoni_Kosiba: tak, milion razy zamieniałem ramy i zakładałem tez inny który nie pochodził z tego kompa
bateria wymieniana na inną, to samo, ale uważam że jak by była padnięta to po prostu nie trzymało by ustawień biosu a obraz by działał. Chyba ścieżka w PCIe jest uszkodzona. :(
  • Odpowiedz
@asdfx: gdyby działo się to w moim kompie i miałbym za sobą wszystko co do tej pory zrobiłeś, kolejność byłaby taka:
1) podmiana PSU (zamawiasz przez neta, masz 14 dni na zwrot) a jeśli nie pomoże to
2 podmiana płyty (j/w).

Jakoś trudno mi uwierzyć w padnięcie płyty, w płytach padają rzeczy takie np chipset, uwalenie się samego portu PCI-Ex jest zwyczajnie mało prawdopodobne...
  • Odpowiedz
@asdfx problem z biosem na 90%, pozostaje wylut kości biosu i zaprogramowanie od zera i opcjonalne nadpisanie danych DMI i będzie śmigać.
Oddaj do serwisu, to szybko ogarną.
  • Odpowiedz