Wpis z mikrobloga

Mirki, czy środki w #ppe mogą być jakoś reinwestowane ale nie w złotówce nie w kraju? Czyli czy jest ekspozycja na rynki zagraniczne?
Jak rozumiem ppe można wypłacić po 60rz, tam samemu się nic nie wpłaca tylko pracodawca wpłaca do 7% w jakiejś zależności do mnie mogącego tam rocznie wpłacić koło 20k - ale czy to jak ike jest zwolnione z podatku? Mam właśnie w firmie wymagają ilość lat potrzebnych do zapisania się i tak sobie myślę czy się opłaca. W góry dzięki za odpowiedzi. Chodzi mi o to czy jak już wrzucam hajs na ike to i tu potrzebuje bo się zyskuje te 19%?
#pytanie #inwestowanie #pieniadze #ppk #emerytura #fire
  • 2
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jak pracodawca oferuje PPE albo PPK to warto się zapisać, jak masz opcje wpłacania jakiegoś dodatkowego hajsu do PPE to bym sobie to odpuścił, bo w PPE są najczęściej tylko fundusze, jak masz dostęp do PPE to sobie zobacz jakie masz możliwości zmiany strategii tam stosowanej i sobie dostosuj żeby nie płacić za dużych opłat bo ci zjedzą cały zysk
  • Odpowiedz
Lepiej ten dodatkowy hajs infwestowsc samemu w IKe/IKZE maklerskie ale jak nie znać cie na zakupy po 3k miesięcznie to po prostu zbierać hajs do takie kwoty i dokonowywac zakupów rzadziej żeby nie przepłacać prowizji makerskiej przy zakupie
  • Odpowiedz