Wpis z mikrobloga

Patrzcie jakiego #!$%@? kupiłem ( ͡ ͜ʖ ͡) Thermaltake Eureka, jako nówka chodziła za blisko tysiak polskich orzełków.

Może to nostalgia przeze mnie przemawia, ale uważam wczesne lata 2000 za złotą erę designu elektroniki użytkowej. Od pecetów po telefony: królowały przeźroczyste plastiki, neonowe kolory i obłości połączone w konstrukcje rodem z sci fi. Każdy producent chciał się wyróżnić trzymając się zasady "style over substance", czy też "dojeb więcej plastiku" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Software nie pozostawał w tyle: kreskówkowe ikony, efekty pseudo 3D, przeźroczystość, programy upodobnione do odpowiedników IRL. Windows XP, OS X, Linuxy z Gnome 2 / KDE 3 + Compiz, wczesny iOS...

#komputery #pcmasterrace #nostalgia #przemyslenia
L3gion - Patrzcie jakiego #!$%@? kupiłem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Thermaltake Eureka, jako nówka ...

źródło: 2

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@L3gion: Gdzie to kupiłeś tak z ciekawości? Na morele jest w opisie, że to big tower, a tak jakoś wąsko wygląda. Zmieści się tam radiator od CPU z dzisiejszych czasów? Kiedyś chłodzenie proca pod względem wielkości to było 1/3 tego co teraz.
  • Odpowiedz
  • 1
Wygląda trochę jak jakaś Manta :D


@GhostTrick: Tymczasem to 10 kg stali z miejscem na 7 dysków 3,5" (z czego dwa dostępne z zewnątrz), 5 napędów 5,25, wyjmowaną tacą na płytę główną (nawet EATX) i wystarczającą ilością miejsca na lotnisko dla jumbo jeta xD Kurła teraz już się tak nie robi.
L3gion - >Wygląda trochę jak jakaś Manta :D

@GhostTrick: Tymczasem to 10 kg stali z ...

źródło: mobotray2

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Gdzie to kupiłeś tak z ciekawości? Na morele jest w opisie, że to big tower, a tak jakoś wąsko wygląda. Zmieści się tam radiator od CPU z dzisiejszych czasów? Kiedyś chłodzenie proca pod względem wielkości to było 1/3 tego co teraz.


@NonServiam-: Na Allegro lokalnie. Wąsko a wysoko bo to typowy przedstawiciel ówczesnych big tower, właściwie każda buda tej wielkości z tamtych lat ma wysuwane nóżki aby się nie jebnąć na
L3gion - >Gdzie to kupiłeś tak z ciekawości? Na morele jest w opisie, że to big tower...

źródło: pvgick3kgo551

Pobierz
  • Odpowiedz
@L3gion: Właśnie znalazłem wymiary 540.0 mm x 205.0 mm x 650.0 mm, czyli spoko. Tylko się zastanawiam jeszcze czy z dzisiejszym sprzętem nie zrobi się z tego piekarnik w środku. Generalnie ciekawa sprawa, taka retro obudowa i nowoczesny hardware ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Tylko się zastanawiam jeszcze czy z dzisiejszym sprzętem nie zrobi się z tego piekarnik w środku. Generalnie ciekawa sprawa, taka retro obudowa i nowoczesny hardware ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NonServiam-: Myślałem nad tym ale planuję wsadzić tam +/- high end sprzęt z okolic premiery Visty.
  • Odpowiedz