Wpis z mikrobloga

Ehhh, ale mam życiowe dylematy. Jedna kobieta namawia mnie na studia. Ale jedyny sensowny kierunek, który przychodzi mi do głowy z moimi predyspozycjami przychodzi mi jedynie #prawo. Noni najmłodsza też nie jestem. Mam już 25, a do matury bym podeszła w wieku 26. Mam ogólnie maturę, ale tylko z podstawowych przedmiotów. Pisałam w 2018. Najlepsiej jakbym napisała rozszerzony język polsk i, historię wos i język angielski. Ale czy to mi się opłaca? Planuję się przeprowadzić do dużego miasta. Obecnie pracuje za granicą. Takie studia prawnicze są naprawdę drogie. W grę wchodzi jedynie studiowanie zaoczne. Ehhh... Może lepiej pomysleć o jakimś kursie. Tylko muszę się dobrze zastanowić do lubię robić
#studia #praca #pracazagranica #nauka
  • 3
@Vermeerrr: pytasz, czy warto się kształcić? Oczywiście, że warto. Poza tym, co zawsze powtarzam - studia to nie tylko papier. Owszem, wiedza, którą zdobędziesz, nigdy nie przeszkodzi w robieniu czegokolwiek - może tylko pomóc. Ale studia to (też) przede wszystkim nauka radzenia sobie w różnych sytuacjach i ludzie, których poznasz. Od wykładowców, po ludzi z roku i tych na całym wydziale. To ludzie, których poznasz i poziom, który reprezentują, tworzy Twój