Wpis z mikrobloga

jakiś czas temu zaprzestałem subskrypcji #youtube #youtubepremium i postanowiłem pobawić się z yt-dlp + jellyfin. Całość działa u mnie na nasie Synology, ale może działać na każdym komputerze.
Da się to skonfigurować tak, żeby dostęp do mediów był możliwy spoza sieci lokalnej bez otwierania jakichkolwiek portów, zarówno na urządzeniach moblinych jak i w przeglądarce.

użyte technologie: #yt-dlp #jellyfin #tailscale. Jak ktoś jest w miarę ogarnięty w #it, powinien sobie poradzić z konfiguracją bez problemu.

piszę dlatego, że ponoć #youtubevanced przestał działać. Może komuś się zachce pobawić w ramach "projektu po godzinach"
  • 7
@brightit: jest jeszcze LibreTube który stawia mocno na prywatność (i też nie ma reklam)

Ewentualnie można samemu popatchować aplikacje YT ale w obecnych czasach nieutrudniony dostep do roota w telefonie to feature a nie ciekawostka
@brightit: jak używasz reverse proxy to też nie musisz portów otwierać (poza 443 i 80 ale to standard). Plus lecisz bezpośrednio urządzenie <> twój serwer, chyba że nie masz zewnętrznego IP to wtedy problem i tunelowanie np tunele CF