Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi bo jestem totalną #!$%@?ą z #html. Jak mam wrzuconą stronę na jakiś darmowy hosting i ona działa - to gdybym chciał zmienić tylko grafikę nagłówka - to mogę zrobić to z poziomu jakiegoś panelu na stronie? Czy muszę ściągnąć plik index.html, zedytować go i ponownie wrzucić? #programowanie #stronywww #hosting #internet
  • 14
  • Odpowiedz
@art212: Wszystko zależy na czym masz zbudowaną stronę. Jeśli to CMS typu WordPress lub Joomla to powinieneś się zalogować do panelu administracyjnego i tam dokonywać zmian. Jeżeli jest to zwykły HTML lub Bootstrap to zmiany dokonywane powinny być w surowych plikach.
  • Odpowiedz
Panel administracyjny też może robić czasami za CMSa, możesz mieć jakiś edytor tekstowy tam i sobie edytować. Przy średnim projekcie takie edytowanie ręczne to zbrodnia, ale jak to jakaś strona portfolio czy co, to śmiało.
  • Odpowiedz
@art212: jeśli to prosta strona w html, a nie żaden cms, to niektóre hostingi maja edytor tekstowy w menadżerze plików. Ogólnie tak, jeśli to strona w html, to musisz w jakiś sposób zedytować np. index.html. Jeśli nie ma z poziomu panelu takiej możliwości, to pobierasz, edytujesz, wgrywasz. Chyba, że to ct8.pl to wbijasz po ssh na serwer i edytujesz na serwerze :).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szuwarek-mini Ło Panie ja mam prywatne życie niż spędzanie setek godzin przed komputerem XD naprawdę zrobenie tego z poziomu komend jest wygodniejsze niż edycja index.html?
  • Odpowiedz
@art212: podrzuciłem Ci możliwe rozwiązania. Ale tak, prościej połączyć się po ssh do serwera i edytować plik na serwerze niż go pobierać, edytować i wysyłać ponownie :).
Niemniej nie jestem tu po to, by Cię do czegoś przekonywać, tylko Ci pomóc, więc jak potrzebujesz pomocy bardziej łopatologicznej to dawaj znać :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szuwarek-mini Bawiłem się kiedyś po ssh na Raspberry Pi więc jakieś podstawy znam, a przynajmniej jak to działa. Tu konkretnie w tym przypadku, będę widział cały kod tej strony w terminalu, żeby sobie nawigować i co zmienić?
  • Odpowiedz
@art212 dokladnie tak. Jesli hosting umozliwia ci polaczenie ssh, to po prostu bedziesz sie poruszal po strukturze plikow bezposrednio na serwerze i bedziesz mogl edytowac pliki bez koniecznosci pobierania ich do siebie i wysyłania ponownie na serwer.
  • Odpowiedz
@art212 oczywiscie, ct8 ma ssh :). Laczysz sie np. przez putty, wchodzisz bodajze w domains - > swoja domena - > public_html i tam sobie edytujesz index.html za pomocą np. nano albo vi :). Jakbys potrzebowal pomocy to dawaj znac :)
  • Odpowiedz