Wpis z mikrobloga

@Zoyav: Dla mnie dowolna wartość bezwzględna większa niż 3.0 na osi XY to nie centrum. Widząc Twój wynik, zgaduje, że głosujesz na konfe, a to partia o poglądach najbardziej odbiegających od centrum jeżeli chodzi o polskie partie.
@KalashnikovMirasnikov: to, że chodzi o broń palną(a co za tym idzie każda inną bo palna ma największą letalność więc oczywiste, zę każda inna tym bardziej dozwolona) to dla mnie w tym pytaniu oczywiste. trudno gaz nazwać bronią.
dostęp do broni - broń wszędzie bo wszędzie jesteś zagrożony.

z takim analizowaniem pytań byś miał problem z testami psychologicznymi też. typu masz pytanie w skali na otwartość o poezję, to byś eis zastanawiał
@10129: Jeśli według ciebie pytanie czy każdy polak powinien posiadać broń jest normalnym pytaniem to współczuję. Tak oznacza, że każdy bez żadnych ograniczeń. Nie oznacza, że nikt nie powinien posiadać prywatnej broni. Libertarianizm to nie anarchizm tak samo jak wolny rynek to nie paroweczkowy sen korwina czy socjalizm to nie komunistyczny sen zandberga.

To tak jakbyś zapytał się czlowieka czy powinien istnieć wolny rynek xd To pytanie tylko sprawdza czy zgadzasz
wiem co to oznacza, od stopnia zgadzania się z tym masz skalę likerta której ten test używa.

ale o to chodzi, o zbadanie jakie dokładnie to pytanie u osoby wywołuje emocje - widocznie ludzie z bardzo wolnościowymi poglądami mają tu drastycznie różne odpowiedzi niż reszta. skupianie się na jednym pytaniu jakby ono miało zmienić wynik mocno nie jest mądre bo te testy się inaczej tworzy.

Libertarianizm to nie anarchizm

ale ten test
to również jest normalne pytanie, komunista odpowie, że nie i o to chodzi.


@10129: Komunistami nazywa się tak wielka masa ludzi, że przypisanie ich do komunizmu to debilizm. To samo z wolnym rynkiem. Dlatego w przypadku gospodarki lepiej pytać o konkretne postulaty a nie ogólnikowo.
Ten test pyta strasznie ogólnikowo.

Do broni się głównie przyczepiłem z prostego powodu. W pytaniu czy każdy obywatel powinien móc posiadać broń. Nie ma żadnej mowy