Wpis z mikrobloga

@swagerstom: marża banku nie jest uwzględniana wiec ten darmowy to realnie 2.6% + marża 3.5 % to 6.1 %

to tyle jak stopy % miały 3 % XD

ale frajerem trzeba sie urodzić i genetycznie mieć zapisane instynkty kto pierwszy to lepszy nie zależy za jaką cenę.

POLACTWO
@swagerstom: marża banku nie jest uwzględniana wiec ten darmowy to realnie 2.6% + marża 3.5 % to 6.1 %


@dzikuZplasriku: mylisz marże #!$%@? kredytu z odsetkami. te 2% zastepują niejako Wibor 3m/6m + odsetki banku a marża to jest płacona nie w racie tylko 1 razowo na początku o ile nie masz jakiegoś zwolnienia za wykupienie jakichs tma dodatkowych usług i ubezpieczeń bla bla bla
Zreszta marza i tak by
@wuwuzela1: czytałem kiedyś, że to nie tak łatwo będzie liczone jak każdy myśli. 2+2 i kredo na 4%. Tam jest określona jakaś wysokość dopłaty między średnia marża banku 0,8% czyli wysokość dopłat będzie obliczana wzorem jak Polski lad - nikt tego nie będzie wiedział dopóki nie przyjdzie ta dopłata. Bo zapominacie, że ratę będą ludzie płacić normalna a dopłatą przyjdzie oddzielnie. Także może się okazać, że dopłatą będzie innej wysokości niż
@dzikuZplasriku: polecam się douczyć zanim się będzie pisało głupoty. Jest w ustawie wzór na ustalenie dokładnego oprocentowania tego kredytu. Na początku będzie zależał od WIRONu i całkowite oprocentowanie BK2% będzie na poziomie ok. 3-3,5%. Przy założeniu wkładu własnego 20% i obecnych warunków w bankach. Może być gorzej, może być lepiej do lipca.
nie wiem ludzie są super naiwni czy super głupi. Jedno i drugie pozwala nam zyc w tym grajdołku/ Jak wejda kredyty 2% to marża banku podskoczy bo dlaczego nie skoro wartość nieruchomości dla deweloperów idzie w górę to i bankowcy podbiją stawkę.

6 % banku raty stałej to optymistyczny scenariusz :D
@ksiezycoweNieruchy: powiedz dlaczego bank miałby dawać marże 2 % grupie kótra bierze kredyt2% a innym daje w okolicach 3 % obecnie. Ale pamietaj że jak okrocentowanie wibor spada to banki idą w góre z marża za produkt. w 2009 roku brałem hipotekę i tam marża była 1.8 % w PKO