Wpis z mikrobloga

#nintendoswitch Mirki codziennie gram około 2h w drodze do pracy i konsolka traci 30% baterii (oled). Jak lepiej zadbać o baterię? Ładując ją codziennie z 70% czy co drugi dzień z 40%? Czy może co trzeci dzień z ~10%?
  • 14
@OlFunkyBastard Nie, nie rozwiązuje, bo można zadać kolejne pytanie:
Czy dla baterii jest lepiej jak jest trzymana non-stop pod zasilaczem naładowana na 100% czy regularne cykle rozładuj-naładuj?

Moja odpowiedź z kolei jest taka: Kompletnie się tym nie przejmuj i postaw na wygodę. Mój Switch od 5 lat siedzi non-stop w docku, wyjmowany tylko na czas grania, a potem odkładany bez względu na poziom naładowania i bateria nadal żyje. A nawet jak po
@syx2: ładuj ja bym ładował co 3 dni jeśli wiesz, że nie będziesz potrzebował więcej niż 30%, ale co 2 jest optrymalnie...
i nie przejmowałbym się zbytnio się baterią.. smartfony są ładowane codziennie i działają latami... mój poprzedni - 6 lat używałem i ładowałem codziennie - dopiero w ostatnim roku zauważyłem jakąś różnicę, ale też niezbyt drastyczną..
Nie, nie rozwiązuje, bo można zadać kolejne pytanie:

Czy dla baterii jest lepiej jak jest trzymana non-stop pod zasilaczem naładowana na 100% czy regularne cykle rozładuj-naładuj


@Tesseract: rozwiązuje. Zakup powerbanku skutkuje tym, że możesz mieć to w dupie. Przejmowanie się baterią psuje przyjemność korzystania z urządzenia. Niezależnie czy to Switch, telefon czy jakikolwiek inny sprzęt.

Pewnie cię to zdziwi ale w zimę też nie zabieram akumulatora samochodowego do domu. ( ͡
@syx2 dla baterii najlepiej trzymać naładowanie pomiędzy 20%, a 80% pojemności. Czyli doładowywać od 40% w twoim przypadku


@Golfinho: wydje mi się, że nintendo i tak już to robi niejako okłamując cię, że jest naładowana do 100%. Smartfony to robią od kilku lat.

@Tesseract: rozwiązuje. Zakup powerbanku skutkuje tym, że możesz mieć to w dupie. Przejmowanie się baterią psuje przyjemność korzystania z urządzenia. Niezależnie czy to Switch, telefon czy jakikolwiek
widzę, że masz spory problem z czytaniem ze zrozumieniem xD


@Kryspin013: nie mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu dobrze mu radzę żeby nie przejmował się takimi głupotami.

Pewnie cię to zdziwi ale akumulator siarkowy w samochodzie a akumulator lipo w switchu to dwie zupełnie różne technologie.


@Kryspin013: wyobraź sobie że doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
@Kryspin013: powtarzając się. Swoją wypowiedzią chciałem podkreślić to, że przesadne dbanie o takie rzeczy nie ma sensu bo zabija przyjemność z korzystania. Nie oznacza to, że nie znam różnic między akumulatorami.

Poza tym ty doskonale zadajesz sobie sprawę z tego co miałem na myśli ale nie odpuścisz okazji do trollowania i zaatakowania kogoś kogo nie lubisz. Od zawsze cała twoja egzystencja na tym portalu kręci się tylko wokół tego.

Próbuj dalej
Poza tym ty doskonale zadajesz sobie sprawę z tego co miałem na myśli ale nie odpuścisz okazji do trollowania i zaatakowania kogoś kogo nie lubisz. Od zawsze cała twoja egzystencja na tym portalu kręci się tylko wokół tego.


@OlFunkyBastard: oho, widzę, oblężona twierdza mocno.

eot bo widzę, że już się nakręcasz