Wpis z mikrobloga

Smutne, że po 27 latach Czeczenia jest totalną ruską marionetką rządzoną przez upasionego złodzieja-knura-influensera.

Trochę w natłoku innych tematów uciekła rocznica śmierci Dżochara Dudajewa - prezydenta prawdziwej, wolnej Czeczenii zamordowanego przez ruskich terrorystów, którym wielokrotnie się sprzeciwiał i których upokorzył.

Kilka ciekawostek:
- zesłany przez stalinowskie świnie razem z całą rodziną na Syberie w 1944
- od 1962 - dowódca sił powietrznych ZSRR.
- żaden Czeczen nie zaszedł wyżej w historii ruskiej armii
- w 1990 roku zignorował rozkaz dotyczący pacyfikacji Estonii. Między innymi przez to jest upamiętniany w zachodnich krajach, a jego imieniem nazywa się ulice czy ronda.
- dowodził Czeczenią podczas zwycięskiej wojny z ruskimi

Wielki szacunek dla Czeczenów walczących po stronie Ukrainy. Oby to doświadczenie pomogło im walczyć o własną niepodległość.
Czeczenii życzę tego aby kiedyś trwale poczuła czym jest wolność i aby zdrajcy narodu odpowiedzieli za zbrodnie

#rosja #rosja #ukraina
Grzesiok - Smutne, że po 27 latach Czeczenia jest totalną ruską marionetką rządzoną p...

źródło: d0849a81648b

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Widać sami Czeczeni tak średnio chcą niepodległości, skoro większość wyjechała z "kraju" a ci, którzy tam siedzą robią ruskim aż po kule. Czeczenia to dzikie miejsce - pasują do Rosji.
  • Odpowiedz
@Europejczyk_UE_Moja_Ojczyzna To, że ludzie uciekają z biednego, zniszczonego kraju rządzonego przez Rosję nie oznacza, że nie chcą niepodległości. Dla mnie to zupełnie inna sytuacja, niż choćby Polska walcząca o niepodległość.

A kraj będzie dziki, dopóki będzie zależny i trzymany pod butem, okradany i nie dotowany.

@vrNFWrUew3D4Rgz Dlaczego Turcja miałaby tam wjechać? Przecież nie było na to szans w tamtych latach.
  • Odpowiedz
@JanNowak: Pewnie dlatego że wahhabizm zagraża bezpośrednio Turcji w regionie. Tego u nas nie ma za bardzo w gazetach, ale standardem jesat tam, że coś #!$%@?, albo ktoś w jakimś urzędzie ktoś się wysadzi. Do tego typowa rywalizacja z Arabią Saudyjską w komplecie.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: Dlaczego nie wróci, skoro nie zniszczyło ich 80 lat komunizmu, a ni carska Rosja, to czym jest te 25 lat federacji rosyjskiej Putina na ich ziemiach? Czy ta nowa Rosja zrobiła coś kiedyś lepiej od swoich poprzedników? Przy nich Putin i spółka coraz bardziej wychodzi na nieudacznika.
Chociaż czy to tak dobrze żeby wróciła, czy ta Czeczenia w krótkiej swojej wolności była takim normalnym państwem? Być może mam różne
  • Odpowiedz
@mateussz7: chodzi mi o to, że społeczeństwo czeczeńskie jest skrajnie zdemoralizowane, praktycznie każdy młody mężczyzna to albo gangus kadyrowa albo fanatyk islamski. Śmiem twierdzić, że jeśli Czeczenia wyzwoli się od rosji to tylko jako podległa szariatowi, islamska dzicz. Większa nadzieja jest na czeczeńską autonomię na Ukrainie po wojnie, bo tam właśnie walczą spadkobiercy idei Dudajewa.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: Ja słyszałem na jakimś polskim filmiku yt, że pomiędzy pierwszą a drugą wojną czeczeńską, były już jakieś porwania, okupy, szariat jakieś zjazdy międzynarodowych islamistów itp itd, i to też przyczyniło się do drugiej wojny, ale to mogła być manipulacja wiadomo jak to z tymi filmikami, lepiej książki.
  • Odpowiedz
- w 1990 roku zignorował rozkaz dotyczący pacyfikacji Estonii. Między innymi przez to jest upamiętniany w zachodnich krajach, a jego imieniem nazywa się ulice czy ronda.


@Grzesiok: masz jakieś informacje na temat tego rozkazu? brzmi to niewiarygodnie by lotnictwa strategicznego używać do pacyfikacji cywili w miejscu stacjonowania
  • Odpowiedz
  • 1
@BBxx:

Wbrew pozorom paradoksem nie jest również i to, że Dudajew jako ideowy komunista przechodzi pod koniec lat 80. gwałtowną metamorfozę. Dudajew w 1987 r. obejmuje dowództwo dywizji ciężkich bombowców strategicznych stacjonujących w Tartu w Estonii.

Gdy w 1989 r. zostaje pierwszym generałem czeczeńskiego pochodzenia w armii sowieckiej, jest już duchowo zwolennikiem niepodległości Estonii, gdzie do dziś jest uważany za bohatera. W 1991 r. Dudajew otwarcie już deklaruje poparcie dla
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Według mnie gość przez tyle lat służby, nauki w szkołach wojskowych miał w nosie cały islam. Przez tyle lat chłonął ,nawet jak na rosyjskie standardy, zachodnie standardy . Prawdopodobnie islam naprawdę go walił. Widział przedsionek zachodniej Europy i zdawał sobie sprawę jak Czeczenia odstaje od tego co na co dzień widzi.
  • Odpowiedz