Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Jak to jest na ten moment z tym kredytem 2% i wkładem własny jako działka + fundament, bo mam sprzeczne informacje z paru miejsc. Jak mamy działkę powiedzmy wartą ze 100k i zrobiony stan 0, powiedzmy wartość 50k czyli łącznie poniżej 200k to możemy dostać te 600k dla pary czy nie? Tak myślę, że nawet by się opłacało wyburzyć, albo porzucić tę budowę i robić na nowo w takim przypadku, jeżeli władowane jest tylko parędziesiąt tysięcy, w półtora roku się zwróci w porównaniu do zwykłego kredytu.
  • 11
Jak to jest na ten moment z tym kredytem 2% i wkładem własny jako działka + fundament, bo mam sprzeczne informacje z paru miejsc. Jak mamy działkę powiedzmy wartą ze 100k i zrobiony stan 0, powiedzmy wartość 50k czyli łącznie poniżej 200k to możemy dostać te 600k dla pary czy nie? Tak myślę, że nawet by się opłacało wyburzyć, albo porzucić tę budowę i robić na nowo w takim przypadku, jeżeli władowane
  • 0
@marcpol: A czym jest według prawa rozpoczęta budowa tak w ogóle? Jak geodeta coś wyznaczy czy koparka coś rozkopie to już jest rozpoczęta? Czy chodzi bardziej o zgłoszenie budowy w urzędzie?
@marcpol: A czym jest według prawa rozpoczęta budowa tak w ogóle? Jak geodeta coś wyznaczy czy koparka coś rozkopie to już jest rozpoczęta? Czy chodzi bardziej o zgłoszenie budowy w urzędzie?


@Czysto: Rozpoczęcie budowy to wykonanie pierwszych prac przygotowawczych na terenie budowy.
@marcpol: No dobrze, a jak bank będzie sprawdzać kiedy ta budowa została rozpoczęta, na podstawie dziennika budowy/własnej deklaracji?


@Czysto: Na podstawie dziennika budowy, operatu szacunkowego.

@marcpol: czyli jak ktoś rozpoczął budowę to już lipa bo to 150k to raczej na wyposażenie niż dokonczenie


@GuliVerGut: Niestety, ale tak.
  • 0
@marcpol Kurcze, sam przeczytałem ten rozdział 7 art.29 i rozumiem to w inny sposób, taki jak np. opisuje to Pani na stronie ekspertka.pl - że jest tylko furtka dla tych, którzy nie spełniają wymagań na "normalny" kredyt 2% i mają jeszcze możliwość wzięcia tych 100/150k na dokończenie domu, jeśli wystartowali z budową przed wejściem ustawy.
@marcpol Kurcze, sam przeczytałem ten rozdział 7 art.29 i rozumiem to w inny sposób, taki jak np. opisuje to Pani na stronie ekspertka.pl - że jest tylko furtka dla tych, którzy nie spełniają wymagań na "normalny" kredyt 2% i mają jeszcze możliwość wzięcia tych 100/150k na dokończenie domu, jeśli wystartowali z budową przed wejściem ustawy.


@Czysto: Jest to możliwość uzyskania kredytu dla osób, które potrzebują środków na dokończenie budowy rozpoczętej przed
@marcpol: czyli gdzie jest limit tego co można zrobić przed kredytem? Można doprowadzić wodę/prąd/kanalizacje na działkę?
Można zrobić mapę do celów projektowych? Można zrobić badanie geotechniczne gruntu?

Mam już geodete i geologa umówionych i lipa by była gdyby taka pierdoła zaprzepaściła szansę na bk2%
@marcpol: czyli gdzie jest limit tego co można zrobić przed kredytem? Można doprowadzić wodę/prąd/kanalizacje na działkę?

Można zrobić mapę do celów projektowych? Można zrobić badanie geotechniczne gruntu?


Mam już geodete i geologa umówionych i lipa by była gdyby taka pierdoła zaprzepaściła szansę na bk2%


@bzyku95: Przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę, więc można je wykonać wcześniej.

@marcpol: Kiedy można się starać o 100/150k na dokończenie domu? Dopiero w momencie