Wpis z mikrobloga

Witam. Planuje zakup bmw seria 3 e90 sedan najlepiej wersja do gazu. Ale… Posiadam aktualne audi a3 8p 1.6 części zamienne jak i robocizna wiadomo male usterki nie jakieś w #!$%@? duże to przedział cenowy 200-500. Jak to wyglada w bmw? Ile kosztują części zamienne do tego auta. Tak jak w audi a3 czy droższe
#bmw #motoryzacja #audi
  • 21
  • 0
@jalop: Aktualnie mam audi a3 8p 1.6 No w gazie wporzo pracuje itp. Ale często psuje się auto tu olej cieknie, tu płyn itp. A chciałbym furę taka trochę sportowa z gazem
@Kalka301: wpisz przykładowe produkty w Google i będziesz widział cenę. Jak e90 albo e60 z gazem to najlepiej z 3.0i, ale nie wiem czy warto dawać ponad 30k za tak stare auto. Z reguły to zamienniki maja fajne ceny, a oryginały kosmiczne. Tak samo ceny elementów karoserii sa z dupy .
@Kalka301: zależy jaki rocznik. Po 2010 większość albo i wszystkie niemieckie odpadają. Może mondeo, kia ceed, astra, citroen c4, skoda rapid/octavia. Jakie masz preferencje co do klasy auta?
Ja celuje aktualnie w f30, ale z dieslem. Mam aktualnie e90 i 2.0d ma bardzo przyjemne spalanie.
  • 0
@Tigermass: Właśnie eh ja celuje w takie wygladowo musi mi się podobać na gaz żeby było plus częściej zamiennie żeby nie były w granicach powyżej 1k za #!$%@?. Rozważałem do wczoraj audi a3 8p 1.6 s line. Wczoraj doszła bmw e90. Nad tymi dwoma zastanawiam się. Ale jak kosztu napraw maja mnie zeżreć to podziękuje za bmw. Ogólnie musi być taka tania sportowa fura koni nie musi być dużo ma wyglądać.
@Kalka301: No wyglad to juz kwestia gustu, ale według mnie i a3 i e90 to trochę takie nudne auta, bez polotu. No chyba, ze mowa o m3 albo e92 z mpakietem.
Jednak jakbym był na twojej pozycji to wybrałbym a3 zamiast e90. 1.6 to naprawdę fajne silniki.
@Kalka301: S line nie ma wpływu na koszty utrzymania, chyba ze uderzysz w coś, bo to tylko pakiet wyglądu i trochę droższe są zderzaki.
W każdym starym aucie będzie się cis psulo(w nowym w sumie tez, złe rzadziej). To tylko kwestia farta co kupujesz. Ja kiedyś dałem za e60 z 3.0d 10tys zł i przez dwa lata co jeździłem tum BMW to nic się nie zepsuło xD
Ja bym celował jednak
@Kalka301 weź coś z silnikiem z oznaczeniem M54 i możesz się cieszyć z jazdy. Ceny części aż tak kosmiczne nie są, a największa bolączka tych samochodów to poprzedni właściciel. Niestety ale druciarstwo Polaków w kwestii dbania o BMW to jest masakra.
@Kalka301: W E90 nie jest tak prosto zamontować butle z gazem, wiele samochodów ma po prostu butle w bagażniku. Jest opcja podwieszenia butli pod podłogą bagażnika, ale jest droższa i wymaga modyfikacji układu wydechowego.
Jeśli chodzi o silniki to jest masa informacji o tym w internecie. Nie jest to auto tanie w utrzymaniu. Jakiś zwykły mechanik który nie zajmuję się typowo BMW może mieć problemy z diagnozą.
@Kalka301: M54B30 pierwsze 2 lata produkcji E60 2003-2004 albo E46 z tym samym motorem. Jak masz A3 1.6 to koszty są 2x-3x niższe niż przy BMW, a spora szansa, że kupisz zaniedbaną i trzeba będzie zrobić jakiś taki serwis większy powiedzmy 10k w pierwszym roku, to nie wiem czy jesteś gotów, poza tym jedna dobra opona do auta, które ma 230KM to jakieś 650zł.