Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki, Mirabelki i Pszczółki!
Od dwóch dni widzę, że na balkonie przy ścianie pszczoły mi chcą chyba uwić gniazdko. To co wisi na ścianie to stara drewniana rama okienna z szybami nieprzeziernymi pomalowana na zielono. Przestrzeń między ramą a ścianą to pewnie w porywach max 3cm, ale raczej mniej. Od kiedy obserwuję tam pszczoły to za bardzo się nie zbliżam...
Udało mi się nasączoną szmatkę z octem na uchwycie okna zawiesić. Czy to wystarczy, żeby tam się nie zagnieździły?
Wiem, że pszczółki pożyteczne i wolałabym ich nie wybijać, ale jeśli pojawi się ich więcej nie będę w stanie kwiatów podlewać ze strachu...
j.w. są dopiero od dwóch dni i bardzo proszę o zdanie pszczelarzy, jak im uniemożliwić budowanie tam domku. Okna nie zdejmę sama teraz bo właśnie strach, że poczują się zagrożone i zaczną mnie atakować.
#kiciochpyta #pszczelarstwo #pszczoly
  • 7
@nic_to: jezeli to są pszczoły to bedą żyły z toba w zgodzie. Ty bedziesz ignorował gniazdo a one ciebie. Gorzej jak osy też są potrzebne w przyrodzie ale niekoniecznie blisko czlowieka.
@nic_to: rozumiem, że to pełni funkcję dekoracyjną ?
Pszczoły się tam nie wprowadzą spokojnie, ale nie tylko one mogą przylatywać szukając np. ciepłego miejsca do stworzenia gniazda w okresie jesiennym, nie wiem w sumie po co tam przylatują :D
Owady nie lubią intensywnych zapachów, pomysł z octem może być spoko.