Wpis z mikrobloga

ja nie wiem no nie umiem nigdzie doczytać po co się rozmnaża grzybnię boczniaka na ziarnie żeby mieć samą grzybnie oddzielnie w większych ilościach.. i czemu akurat na ziarnie jak na kołkach drewnianych też się da to po co to wszystko ten cały proces rozmnażania przecież balot też jest z drewna.. to nie można poprostu kawałkiem balotu z grzybnią szczepić kolejne baloty i tak dalej? tyle pytań a tak mało odpowiedzi #grzyby #boczniak #rolnictwo
  • 7
@kissmybattery no nie koniecznie brykiet ruf albo pellet normalnie można gotować w zwykłym garnku bo kupiłem taki brykiet i jak go zmoczysz to się rozpuszcza na trociny xd ale już mi czatgpt odpowiedział w sumie że chodz tylko o szybkość i wydajność i żeby uniknąć skażeń tak jest praktyczniej więc poprostu ludzie w tutorialach na yt tak się nauczyli że musi być ziarno ale w domowych warunkach wychodzi na to że można
@DigitalPasztet: Pośrednia faza służy odsianiu zakażeń i łatwiej się dezynfekuje słoik. Jak będziesz namnażać to ziarno wsypywane do słoika po ugotowaniu ma być suche, wilgoć ma być tylko w środku. Polecam owies.