Wpis z mikrobloga

@silentpl: IMO mandat z art 92 kw jak dla mnie do wybronienia w sądzie. W mojej ocenie to nie jest część drogi. Bardziej ma tu zastosowanie 144 kw. Pytanie tylko czy parkowanie w takim miejscu spełnia znamiona wykroczenia opisanego w art 144 kw. Może ktoś z głupoty i skąpstwa tam parkuje - a może ktoś wie jak się wykłócić i wybronić od "takiego mandatu" (wszak nie każda trawa to teren zielony,
@haosek: Mnie bardziej interesuje, czy kierowców BMW jakoś selekcjonują. Robią im test i im gorzej wypadną tym większa szansa, że siądzie za kółkiem. Gdyby to było jakieś skorodowane auto, polepione taśmą, to bym był w stanie uwierzyć, że jakiś biedny przyjechał po krewnego. Co kieruje takimi ludzi jak na zdjęciu, że nie stać ich na parking? Bieda - umysłowa?
@niki_niki: Ludzie (a szczególnie faceci) są próżni i dlatego BMW do nich trafia, bo mogą się pokazać i poszanować. Pewnie nie wszyscy, bo w nowej "7" niekoniecznie musi siedzieć próżny debil xD. Mam ziomka co lubuje się w BMW i pewnego dnia podjął decyzje, że więcej BMW nie kupi - właśnie z powodu tego, że ludzie patrzą na niego jak na debila bo BMW jedzie albo dużo częściej go policja kontrole.
Nie było gdzie zaparkować,


@haosek: Rozumiem, że jakaś narracja musi być, ale chyba sam w nią nie wierzysz, że zabrakło tylko jednego miejsca i to dla tego auta.

Kto będzie myśleć o konsekwencjach i czy nie popełnia czasami wykroczenia.

W/g mnie w tym konkretnym przypadku, kierujący robi to z premedytacją, bo tylko farjer płaci za parking, a tu mu nic nikt nie zrobi. Nawet jak nałożą mandat za nie wskazanie kierującego,
@niki_niki: Ludzie to debile i każdy patrzy teraz na czubek swojego nosa. Większość nie potrafi myśleć do przodu czy wykazać się empatią. Jeden zaparkuje jak przygłup bo nie chce mu się szukać miejsca/nie pomyśli nawet co robi. Inny mu porysuje auto bo się #!$%@?..., że ktoś źle parkuje xD. A jeszcze inny przyleci z kamerą i będzie #!$%@?..ać kierowcę żeby film sobie na youtuba nagrać.

Jak parkuje przed miejscem pracy to
Zaczęła mi walić po samochodzie i wyzywać, że co ja #!$%@?


@haosek: Nie wiem co odpisać, rozumiem frustrację z tego powodu bo nikt nie jest jasnowidzem. Jednak w/g prawa, to pieszy ma pierwszeństwo na parkingu, a cofający musi mieć oczy z tyłu auta. Ja aby uniknąć takich sytuacji zawsze cofam tak wolno jak to jest możliwe, aby ewentualny pieszy mógł zasygnalizować problem. Jak widzę jak kierujący w strefie zamieszkania przyspiesza podczas
ma pierwszeństwo na parkingu,


@niki_niki: Na tym parkingu nie ma, bo tam są normalnie dookoła chodniki, jezdnia z boku itp. A nawet jak by miał no to kurła jak może kobieta ze starszą matką schodzić z chodnika wprost pod parkujący samochód. ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Dobrą sytuacje też mamy pod jednym z centrów handlowych u mnie w mieście. Tam jeden ze sklepów wystawia swoje