Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z #airpods w trakcie jazdy na rowerze? Jak wrażenia z korzystania z trybu kontaktu - działa to na tyle, że można bezpiecznie w nich jeździć czy raczej szukać jakichś kostnych tylko na rower?

#iphone #rower
  • 21
@robertx: tryb kontaktu to co to jest? Transparent hearing?
Jak tam jak mam ochoty słuchać muzyki w czasie jazdy to raczej zależy mi na odizolowaniu od otoczenia a nie słuchaniu wszystkiego w około. Inna sprawa że rzadko mam taką ochotę bo pomimo izolacji jaką dają dokanałowe słuchawki i anc szum w uszach na tyle mnie denerwuje że wolę bez.
Chyba że zima w czapce - to da radę ;)
@robertx ostatnio jeżdżę z pchełkami od Jabry. Zawsze jedną tylko wkładam, nawet jak używam trybu przesyłania dźwięku z zewnątrz. Jest spoko imho. Styka, żeby posłuchać muzy/radia a i nie odłącza mnie za mocno od sytuacji na ścieżce.
  • 0
@bibsz: No ja właśnie przy normalnych czynnościach mógłbym się całkowicie odłączyć od świata, jak robię coś w domu czy na podwórku i tu airpodsy miałyby się okazję wykazać, ale zacząłem też jeździć troszkę rowerem i fajnie jakby nawet podcastów czy audiobooków można było w miarę komfortowo posłuchać w czasie wycieczki jednocześnie nie tracąc kontaktu z tym co się dzieje wokół. Stosunkowo mało jeżdżę ulicą, głównie chodniki itp, ale bezpieczeństwo musi być
to raczej zależy mi na odizolowaniu od otoczenia a nie słuchaniu wszystkiego


@bibsz i potem kończy się wypadkiem bo nic nie słyszysz.

@robertx jak zastanawiasz się nad kupnem i w planach masz więcej jeżdżenia to chyba wybrał bym kostne.
One jednaj mi sprawdzają się najlepiej(ale nie mam porównania do airpodstów)
  • 0
@carving85: Po niedzieli chce podjechać przetestować shockz openrun / openrun pro, ale szkoda, że nie ma opcji nigdzie, żeby te airpodsy przetestować - kupić słuchawki za prawie półtora kafla w ciemno to jednak trochę #!$%@? xD
@robertx: kup w x-kom potestuj i jak coś zwróć;) mi tak apple watcha przyjęli po tygodniu używania bo jednak ładowanie baterii po 1.5 dnia było uciążliwe. Żadnego problemu nie było
  • 0
@naked: Niby tak ale to zawsze dla mnie takie #!$%@? się wydawało, kupić coś ze świadomością, że chciałem tylko przetestować. Ale pewnie będę musiał tak zrobić. No chyba, że @x-kom coś załatwi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja tam akurat bardziej wzroku używam ale być może inni jeżdżą na słuch ;)


@bibsz: to się kiedyś zdziwisz ;) ja już nawet na spacery nie zakładam słuchawek dokanałowych od kiedy samochód o mało mnie nie #!$%@?ął. Pisk opon usłyszałem dopiero kilka metrów ode mnie
  • 0
@naked: haha :D

@kutafonixor Pewnie wszystko w jakim terenie się tego używa, każdy mieszka w innym miejscu - inaczej się jeździ rowerem (ew z słuchawkami) po centrum warszawy, inaczej po polnych drogach :)
@kutafonixor: samochody są wyciszone, prowadzić je mogą także głusi. Chodzą też oni po ulicach.
W ogóle nie wychodzi na spacery skoro tak się boisz. Przecież nie masz oczu z tyłu głowy a elektryka nie usłyszysz tak łatwo. A będzie ich tylko więcej.
@robertx jezdze zawsze w airpodsach, nie ma opcji nie usłyszeć jak ktos zatrąbi itp, przebija sie ten dzwiek pomimo sluchawek w uszach wiec bez obaw, jedynie jak sluchasz bardzo glosno i ktos do ciebie cos powie a nie krzyknie to nie zrozumiesz, w samej jeździe nie przeszkodziły mi airpods ani razu.
W ogóle nie wychodzi na spacery skoro tak się boisz. Przecież nie masz oczu z tyłu głowy a elektryka nie usłyszysz tak łatwo. A będzie ich tylko więcej.


@bibsz: dla mnie to możesz jeździć nawet z zamkniętymi oczami, nie miej potem pretensji jak ktoś w Ciebie wjedzie bo się zagapi. W słuchawkach to nawet nie usłyszysz innego rowerzysty jak będzie dzwonić bo jedziesz środkiem czy coś
@kutafonixor:
"nie miej potem pretensji jak ktoś w Ciebie wjedzie bo się zagapi."

jak ktoś we mnie wjedzie bo sie zagapi to jest tylko i wyłącznie jego wina. A jeśli uważasz inaczej to jesteś po prostu kretynem
stosującym victim blaming. Tak tyczy się to też głuchych którym nikt nie zabrania poruszania się w ruchu dlatego gadki jak twoje są zwykłym sqrwysyństwem.
jak ktoś we mnie wjedzie bo sie zagapi to jest tylko i wyłącznie jego wina. A jeśli uważasz inaczej to jesteś po prostu kretynem


@bibsz: może jak dorośniesz to zrozumiesz że za swoje zdrowie i bezpieczeństwo na drodze sam jesteś odpowiedzialny. Kierowca czy inny rowerzysta ma to w dupie. Ty będziesz w szpitalu a nie on. Wczoraj ktoś wrzucił filmik z potrącenia pieszego który wlazł na jezdnię bez patrzenia czy samochód