Wpis z mikrobloga

Mirki. Od długiego czasu szukam po necie i wszędzie gdzie się da jak się powinien prawilny Mirek ubierać. Chodzi mi o garnitur, a dokładnie o marynarkę. Od małego byłem uczony, że jeśli masz dwa guziki w marynarce, to zapina się ten górny. W przypadku marynarki z trzema guzikami zapina się dwa górne, a ten dolny zostaje odpięty. Ma ktoś jakieś prawilne źródło? Ja wspieram się Stanisławem Krajskim.

#modameska #mezczyzni #niebieskiepaski i może #rozowepaski też będą ciekawe.
  • 9
@mattcabb: z tego co mi wiadomo zawsze.

Marynarki nie można założyć na koszulę z krótkim rękawem. Jeśli zaś masz też taką koszulę nie można nosić do niej krawata.
@yodaa1: nie sugeruj się Krajskim, bo on się zatrzymał w międzywojniu. Jeśli już interesują Cie nazwiska savoir-vivreowców to raczej Bortnowski, Piekarski i Tomasz Orłowski (brat ekonomisty). Wszystkie guziki zapina się w marynarce typu paddock ale takich nikt nie nosi prócz Szarmanta
@yodaa1: widzę że czerpiesz wiedzę z tej stronki krajskiego, on może dobrze radzi w kwestiach zachowywania się przy stole natomiast na ubiorze nie zna się zupełnie, jeśli już szukasz literatury to z nazwisk które podałem, natomiast porady modowe to raczej MrVintage i stary Macaroni Tomato
@yodaa1: jak powiadam, jest w miarę ogarnięty w kwestiach etykietalnych, natomiast KOMPLETNIE nie rozumie klasycznej mody, polecam jego stylizacje w programach na Trwam. Guziki, jak powiedziano - dwa->górny zapięty, trzy->dwa górne, ale lepiej zaprasować do 2,5, bo rzadko 3 guzikowa dobrze wygląda, paddock->wszystkie