Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę wyjechać do Irlandii na stałe, mam 22 lvl, angielski na poziomie C1. Gdzie najlepiej rozglądać się za robotą żeby ją dostać przed przyjazdem, jakiś olx czy glassdoor?

Znalazłem parę ofert na pracę w hotelach na jakiś zadupiach z mieszkaniem i wyżywieniem. Też mam parę ofert na olx bez doświadczenia ale to tyranie po jakiś budowach po 10 godzin dziennie, jest niby z zakwaterowaniem, ale ja nie chce mieszkać w jednym pokoju z 5 budowlańcami.

Może za dużo oczekuje na start od zera xd.
Wyjazd planuje za około 2 miesiące.

W przeszłości pracowałem jako przedstawiciel handlowy teraz robię jako kierowca (auta dostawcze, takie jak mają kurierzy, do 3,5t).
Po pracy uczę się programowania na androida (mentoruje mnie starszy programista).

#irlandia #emigracja #pracazagranica #dublin
  • 19
@TheIllusiveMan2: jak to tam teraz wygląda, do Irlandii można pojechać do roboty mimo brexitu? Bo wiem, że ogólnie to funkcjonuje ten system punktowy i najlepiej być jakimś specjalistą czy coś żeby Cię wzięli do roboty (a ja niestety swoją szansę przespałem, bo niby mieszkałem w UK niemal dwa lata i pracowałem i to wystarczyło żeby sobie papier załatwić, ale teraz to już chyba raczej po herbacie), ale Irlandia miała się chyba
@TheIllusiveMan2 Popatrz sobie na grupach na facebooku, napisz posty, że szukasz pracy i pokoju, bo mieszkania sam nie wynajmniesz. Po ostatnich podwyżkach to się nie będzie opłacać.
Jak podejmujesz pracę w Irl to musisz mieć swój numer pps. Pracodawca musi Ci napisać list, że będziesz u niego pracować i wtedy z wnioskiem wysyłasz do urzędu. Musisz też tam podać adres zamieszkania, więc pokój też musisz ogarnąć, aby mieć co wpisać
To jest
@PonySlaystationn: Co ty za bzdury piszesz? Pps nie ma nic do taxu. Tak czy owak zabiorą emergency tax, aż nie będzie miał poukladane w revenue. Czasem zwrot po 2 tygodniach, czasem po 2 miesiącach. Zależy jak szybko pracodawca załatwi z revenue. Tutaj pps nie ma nieć do rzeczy. Żeby wyrobić pps trzeba mieć proof of adress przede wszystkim. Idziesz z tym do miejscowego socjala, skaldasz wniosek, robia ci zdjęcie i dostajesz
@TheIllusiveMan2 ja próbowałam z pracą przed przyjazdem, ale nie udało mi się znaleźć więc przyjechałam do Dublina gdzie jedyne co miałam to nocleg na kilka dni w hostelu. to był 2019. znajomy zrobił to samo w 2022 tyle, że w Cork - on też szukał pracy przed, a miał lepsze kwalifikacje niż ja, bo exp w budowlance + elektryk (ja tylko licencjat + z rok doświadczenia w turystyce). koniec końców znalazłam pracę
@biauywilg: czyli zbierać kasę i robić door to door na miejscu, a jak udało ci się lub znajomemu szybko ogarnąć pokój żeby się z hostelu wyprowadzić? I ile kasy miałaś na start i na ile byś dzisiaj wyliczyła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheIllusiveMan2: pisalam na grupach polskich i anglojezycznych, ze szukam pokoju juz przed przyjazdem. w dniu przylotu juz jeden bylam ogladac, z hostelu sie wynioslam po 2 dniach. znajomy znalazl pokoj na polskiej grupie. mialam 2k eur. zdecydowanie za malo. gdyby nie to, ze bylam z niebieskim ktory w 1. tygodniu ogarnal prace na magazynie to byloby ciezko (ja bujalam sie przez miesiac na gownopracach z ktorych uciekalam po dniu, a jako