Wpis z mikrobloga

Sankcje działają a Rosja nie ma sprzętu, odcinek 2137.

„Rosja wciąż posiada potencjał sprzętowy, by kontynuować wojnę - informuje Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie (CSIS). Według ośrodka, braki w nowocześniejszych systemach zbrojeniowych, Rosjanie mogą z powodzeniem zastąpić starszym sprzętem, który nadal zalega w magazynach. Co więcej, eksperci CSIS zauważają, że przedwojenne zapasy Rosji i nielegalne łańcuchy dostaw zapewniają Kremlowi wystarczające zdolności, by nie przejmować się zachodnimi sankcjami.
Sankcje nie spowodują w związku z tym, że Moskwa prędko wycofa się z Ukrainy. Wręcz przeciwnie - Władimir Putin może zdecydować się na prowadzenie wojny na wyczerpanie, by przerzucić presję na Kijów i partnerów zachodnich, którzy będą musieli wspierać Ukrainę znacznie dłużej niż było to planowane pierwotnie.„

Zapraszam do moich wpisów w których obalam powielane na wykopie mity i walczę z dezinformacja

#ukraina #wojna #rosja
  • 21
@Pasterz30: ale dezinformacja xD nie przypominam sobie, żeby ktoś tu mówił, że sankcje zadziałają od razu albo, że r0sja nie ma sprzętu. Fakt jest taki, że działają i mocno osłabiły byłe mocarstwo. Chyba nikt, normalnie myślący nie spodziewał się, że ruskie mają pochowane 200 czołgów z czasów sowieckich, jest ich o wiele więcej ale ich znaczenie bojowe jest o wiele mniejsze. (chyba, że to wpis dla tych ultradzbanów co myśleli, że
@Kapral69: O tym jak to Rosja leży na kolanach a zachód ją niszczy sankcjami Xd gdzie Rosja tstrzelw pociskami z 2 wojny światowej i ma jej ogromny zapas, wróciłem po rocznej przerwie i dalej widzę tylko wysrywy broniący 1 stronę czyli Ukrainę jak to sobie dobrze radzi ;)
@Kapral69: O tym jak to Rosja leży na kolanach a zachód ją niszczy sankcjami Xd gdzie Rosja tstrzelw pociskami z 2 wojny światowej i ma jej ogromny zapas, wróciłem po rocznej przerwie i dalej widzę tylko wysrywy broniący 1 stronę czyli Ukrainę jak to sobie dobrze radzi ;)


@Ranmaru: to polecam nauke czytania ze zrozumieniem, bo zupełnie nie to napisałem :)