Wpis z mikrobloga

@Psychololek: z tych dwóch to avata, bo ma nowszy system (druga generacja gogli).

Jak wyżej: Avata to cinewhoop, raczej do powolnego latania i robienia ładnych ujęć - jak będziesz chciał nim fikołki robić to duża szansa, ze spadnie z nieba ????, dji fpv (tzw. ziemniak) to taki dziwny twór, bo niby jest do szybkiego latania, ale plastikowa rama do tego nie zachęca.

Bierz avatę, bo to bardziej przyszłościowy system, będziesz mógł
@Psychololek: To wybierz avatę. Nowy system cyfrowy w DJI Avata zapewnia lepszy obraz i zasieg niż DJI FPV a sam dron jest lżejszy, mniejszy i ma osłony na śligła.
Zanim jeszcze zaczniesz latać wypróbuj symulator od DJI by zapoznać się z dronem. Zmniejszy to ryzyko że rozbijesz drona, zwłaszcza w trybie manualnym.
I dokup normalny kontroler bo Motion Controller to badziew jest.
@Psychololek: Avata dłużej Ci posłuży (system jak i sam dron), da lepszy obraz (1080p vs 810p) na większych odległościach - nie wiem czy to naprawili, ale ziemniak się nawet podczas lądowania rozbijał, ale jest duży i silny więc stabliny, do tego nie ma ductów

Chociaż te dwa drony mają jedną wadę, zajebiście drogie akumulatorki
@Psychololek: te osłonki na śmigła - historycznie zwiększały wydajność silników, obecnie służą jedynie jako osłonka, że jak już trafisz to drzewo, ścianę czy człowieka to się po prostu odbijesz od przeszkodzy. Dzięki nim niektórzy wykorzystują avatę do robienia filmów z wnętrz domów (np. do sprzedaży).
Ale żeby być fair dla ziemniaka, to lepiej będzie się nadawał do latania jak mocno wieje - avatę już widziałem jak "ląduje" w morzu :)

@litowo-polimerowy: nawet nieźle, no ale nie przesadzajmy, to miękkie gałązki były, to ze nie złapały (nie było liści) to tylko kwestia szczęścia i samej prędkości


widziałeś ostatnio materiał od Rotor Riot, jak Bardwell rozwalał drona o ziemię? Ciekawe czy to by wytrzymał (ʘʘ)
@sirgorn: Nie zdążyłem wcisnąć, w goglach zobaczyłem to w ostatniej chwili bo obraz był rozmazany. Usłyszałem tylko dźwięk ścinanych gałęzi. Wyszedłem sam i wyladowałem, po wstępnych oględzinach zauważyłem drobne ryski na tylnym prawym ramieniu, silniku i śmigle.
Ten park wydawał się dobrym miejscem dopóki go nie zobaczyłem na własne oczy. Orzez środek położone były słupy energetyczne (°° Była ósma rano, pochmurnie.