Wpis z mikrobloga

Ci z Was, którzy są ze mną od dłuższego czasu znają moją miłość do trytu.

Bo jeśli coś świeci samoczynnie bez żadnego zasilania i bez potrzeby naświetlania to z perspektywy człowieka wykolejonego pod względem dziwnych świecących rzeczy jedno pytanie: czego tu nie kochać?

Ta trudna miłość była już wcześniej wystawiana na próby gdy moi dostawcy musieli zmieniać umowy przez brexit a później tak naprawdę zamykać firmy albo kompletnie je zmieniać.
Szukanie konkretnego, sprawdzonego dostawcy który nie wyrucha Cię po drodze albo nie wyśle fiolek które nie są trytem tylko luminescencyjną podróbą trwało lekko ponad 2 lata.
Byłoby szybciej gdyby w międzyczasie nie wydażało się życie wraz ze swoimi wzlotami i upadkami.

Oczywiście przy testowaniu nowego dostawcy jedna z moich najcenniejszych paczek ginie, odnajduje się, by później znowu zginąć i finalnie trafić jednak do agencji celnej gdzie celnik pyta wprost:

"Czy Pan jest producentem broni?"

No ale nie przeszło mi - TRYT od początku mojej działalności był moim celem i nadal jest choć czasem o tym zapominałem w swojej rękodzielniczej wycieczce.
Chyba pora żeby się rozkręcic choć trudności jest sporo nie będę ukrywać.

Witajcie ponownie na #rozkminkrzaka po przerwie :) tradycyjnie zapraszam do obserwowania/czarnolistowania "wykopowego rękodzielnika od tej świecącej biżuterii"

#rozkminkrzaka #rekodzielo #tryt
bkwas - Ci z Was, którzy są ze mną od dłuższego czasu znają moją miłość do trytu. 

B...

źródło: 333181927_1185163372201340_4925001033341004334_n.webp

Pobierz
  • 38
  • 22
@dos_badass: luz, temat trytu jest tak niszowy, że się nie dziwię że nic o nim nie wiesz:)

W skrócie to jest tak - okres połowicznego rozpadu trytu to ~ 12 lat, więc można śmiało przyjąć, że taka mała pałeczka będzie świecić ok 25 lat. Po 20 światło będzie już bardzo słabe, po 25 pewnie ledwo widoczne. Najstarszy mój tryt ma 6 lat i świeci mocno i zauważalnie :D

Tryt nie jest
@dos_badass: podbijam pytanie (przeszedłem te sama wycieczkę co Mirek czyli nie wiem co to tryt -> wujek google-> znalezienie info o czasie połowicznego rozpadu XD)
Nie miałem nawet pojęcia, że jest takie cudo którego nie trzeba naświetlać i nadaje się do takich zabaw rękodzielniczych, zawsze lubię sobie popatrzec na dzieła Mirka @bkwas, przyciągają mój wzrok przyznaję. Czy jakieś czujniki radioaktywności przy tym nie wariują?
  • 1
@Kremufka2137: licznik Geigera nie wariuje bo jest nastawiony na inny rodzaj promieniowania, ale jest masa filmów na YT, łap ten bo jest merytoryczny i jest też dużo komentarzy które też podrzucają trochę niezweryfikowanej wiedzy :D
bkwas - @Kremufka2137: licznik Geigera nie wariuje bo jest nastawiony na inny rodzaj ...
@bkwas: mam fioleczke z trytem właśnie od ciebie - dalej pięknie świeci, mimo że od kupienia jej minęło też już kilka lat ()
całe szczęście, że pierwotny adresat tego prezentu jej nie zgubił i teraz mogę się nią cieszyć (choć przyznaje - rzadko noszę), bo o ile obdarowywany okazał się być #!$%@?, tak Pan Rękodzielnik jest moim ulubieńcem i dam za niego rękę uciąć
  • 1
@omi-omi: kurde, nawet nie wiesz jak mi miło czytać takie komentarze. Może nie o obdarowanym #!$%@?, ale reszta to miód na moje serce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już od lat mam grube wzloty i upadki jeśli chodzi o moje działanie rękodzielnicze i sklep, ale takie słowa zawsze dają mi napęd do działania więc dziękuję :)
wielcy producenci nie pozwolili by sobie na pchanie niebezpiecznych przedmiotów które przez lata siedzą na nadgarstku


@bkwas: no nie wiem czy jest to zasadne żeby wielkość korpo podawać jako argument na to że coś jest bezpieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Według raportu Reutersa z 2018 roku, koncern już od 1971 roku wiedział o potencjalnym zanieczyszczeniu swojego pudru dla dzieci azbestem. Rakotwórcza substancja może dostawać się do talku
  • 2
@toresh: jasne, sam też nie ufam korporacjom, ale jednak uważam że jest różnica pomiędzy relatywnie prostym produktem czyli trytem (tryt + fosfor + szkło) a produktem z dziedziny beauty w którym związków jest pewnie lekko koło 50 i dodatkowo jest rozprowadzany bezpośrednio na skórze.

Do tego samemu pytałem chemików jeśli chodzi o tryt bo sam nie wiedziałem komu ufać jeśli chodzi o informacje w necie, dlatego wiem, że nie jest niebezpieczny
  • 0
@Bagufix: @hadrian3 rozkręcam drugi sklep który będzie ukierunkowany na stany - podeślę link jak już wszystko będzie gotowe.

Jeśli ktoś będzie zdecydowany na kupno dogadamy szczegóły łącznie ze zniżką wykopową i za bycie polakiem, bo nie ukrywam, że na stany daję ceny w $$ co oznacza, że są dużo większe niż u mnie na stronie :)