Wpis z mikrobloga

Jprdl, niech ten olx już zdechnie, to jest patologia rynku z tymi ich procedurami. Nic tam więcej nie sprzedam ani niczego nie kupię. Przy sprzedaży zawsze wiadomo, scamerzy i Janusze piszą. A dziś postanowiłem kupić używany aparat, akurat jak się okazało interesowała mnie niezbyt popularna konfiguracja body+obiektyw więc nie było wielkiego wyboru na portalach. Znalazłem ofertę na olx, dla bezpieczeństwa opcja z płatnością i przesyłka olx, ogłoszenie seems legit więc poszedl zakup z płatnością blikiem. Sprzedający odpisał szybko, że w sumie to on już towar sprzedał i nie zatwierdzi mojego zamówienia żebym dostał zwrot. No i mam teraz zamrożone 1400 PLN na 7 dni bo tyle olx wg danych na swojej stronie potrzebuje czasu na zwrot xD
#olx #ecommerce #januszebiznesu #zalesie #fotografia
  • 4
@tactic: Na portale a co gorsza na ich przesylki nie ma opcji. Ja z kolei bujam sie bo wyslalem paczke a u nich w systemie ciagle widnieje ze w przygotowaniu. I teraz sie bujam bo tu trzeba kase zwrocic a ci nie potrafia ogarnac co sie odj...balo juz chwile temu. Ciekawe jak ktos dostanie zwrot i towar. Mozna tylko liczyc ze nie odbierze
@tactic: olx nie jest źle jak się kupuje coś z okolicy a na tolerowane w tym narodzie złodziejstwo nie ma siły. Wydaje mi się że i tak na tym portalu zrobiono sporo, żeby przeciwdziałać choć trochę.

Sam mam za sobą przygodę z zakupem uszkodzonego przedmiotu ale zanim zapłaciłem pobranie to udało mi się paczkę otworzyć i stwierdzić. W ogóle opcja za pobraniem jest kluczowa.

No i zestaw foto kupiłem tez na