Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy zadam stale powtarzające się pytanie.jestem pocz. robie powiedzmy 3 serie robocze na klate. to lepiej dodawać cięzaru i schodzic z powtórzeniami czy sumiennie wolno trzymać się powtórzen i dodawać mało. Bo kurcze to mój trzeci trening na klate i dodałem tylko 3kg na ławczce skośnej 45 . z z 40 kg na 43kg 3 serie na 15 powtórzeń . Dla mnie to mało bo 15 lat temu brałem te 80 100. i juz nie pamietam jak to się dochodzi do tych wyników;).
A dwa jakie cwiczenia na plecy dla ludzi którzy maja słabe łopatki, poprostu uważam że to nie kwestia techniki że słabo czuje plecy tylko poprostu tak jestem zbudowany że łopatki słabo pracują mało generuja mocy. Wiem że gumy sa dobre bo plecy pracują wtedy jako stabilizatory/izometrycznie i ja czułem plery lepiej po jakichs gumach niż po wiosłowaniach wyciagach np. sam biceps mi się pompuje. A może opaski/taśmy które eliminują chwyt i wtedy odłaczą biceps ,ktos próbował?
  • 3
  • Odpowiedz
@Partu: To zależy. Łatwiej się dodaje ciężaru i progresuje w niskim zakresie powtórzeń, więc naturalne jest, że wyższe ciężary i niskie powtórzenia pozwolą Ci szybciej wejść na te większe ciężary.

Z tego co kojarzę, to istnieje coś takiego jak periodyzacja falowa - tj. przeplatasz okresy treningowe fazami objętościowymi - czyli dużą ilością powótrzeń, a potem faza intensyfikacji - schodzisz z powtórzeń, ale dodajesz większy ciężar.
  • Odpowiedz
@Partu Wziąć jakiś odpowiedni plan i trzymać się założonej w nim progresji. Zobacz sobie np Greyskull LP. Jesteś początkujący, więc po prostu sumiennie ćwiczyć i dokładać co tydzień 2,5/5kg. Co do plecow, wioslowanie i podciąganie. Żeby czuć dobrze mięśnie gdy ćwiczysz, to muszą one posiadać odpowiednią mase. Gumy są dobre na plecy, ale jako dodatek, dobicie objętości. Natomiast masy plecow na pewno Ci nie zrobią. Nie skupiaj się na czuciu, tylko żeby
  • Odpowiedz
@Partu: Ja bym obniżył nachylenie do 30 stopni, zmniejszył ilość powtórzeń, zwiększył ciężar i trzymał się tego 3x8 do upadku. Ewentualnie możesz też przejść na wyciskanie na smith machine, gdzie nie musisz się martwić torem ruchu.
  • Odpowiedz