Wpis z mikrobloga

#irlandia #emigracja #pracazagranica
Cześć, jak wyglądają zarobki w sektorze hotelarskim tzn jakiś zmywak czy sprzątanie? Mamy pracę załatwianą przez menagera hotelu więc pośrednik odpada.
Na ile liczyć żeby było okej w przypadku jeśli za jedzenie i mieszkani sami zapłacimy, a ile w przypadku jeśli będzie to opłacane przez pracodawce?
Pytam z ciekawości, bo jeszcze szczegółów nie znam, a co zobaczę na jakieś grupy polaków w IRL to nawet wyśmiewają oferty po 20 euro za godzine, a czytałem że opłaty, mieszkanie i jedzenie jest dużo droższe niż sprzed laty xD
  • 18
Jak mieszkanie będziesz miał niezależnie od tego czy będziesz tam pracował, czy nie to po wyrobieniu wszystkich formalności szukałbym czegoś innego. Praca w hotelu zazwyczaj jest niewdzięczna i płacą jak najmniej się da.
@Waryhunder Jeśli będziecie poza Dublinem i opłaty dzielicie na 3 to ogarniesz temat bez problemu. Z czasem znajdziesz coś lepszego.. chyba że Dublin? to mogę Ci załatwić pracę na start ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@amebazupelna: Skad to €13 sie tu wzielo? Tyle to sie zarabia w Irlandii w fabryce smrodu, majac z 5 lat stażu. Teraz minimalna to €11.30 i raczej więcej bym się nie spodziewał na zmywaku, czy na houskeeping. Bez wzgledu na to czy to będzie Dublin, Limerick, czy Killinaskully.
Właśnie coś czytałem, że też do 17tyś euro nie płaci się podatku, to jeśli by dawali mieszkanie i chociaż śniadanie za free to minimalna byłaby okej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostanę pewnie w przyszłym tygodniu szczegóły warunków to będę się odzywać i pytać czy się opłaca i ile mi zostanie na czysto ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirek_wyklety pracuje w gastro od 5 lat, wiem jakie stawki sa. dziewczyny na housekeeping zaczynaja normalnie od podstawowej, a KP I ogolnie staff na kuchni zawsze ma wiecej. Akurat w tym hotelu, w ktorym pracuje (a wlasciwie do ktorego wracam, bo w gownofirmie jako grafik mam nizsza stawke, niz jako kelnerka) kitchen porter ma €12.
pisze max €13 ze wzgledu na to, ze wiem, ze w innych hotelach/restauracjach w miescie sie zdarza,
@amebazupelna: Ile tak średnio wychodzi mieszkanie z opłatami żeby jako tako się żyło w trójkę nie biorąc jeszcze jakiegoś alkoholika żeby koszty się bardziej rozłożyły i jedzenie oszczędnie, ale też nie do przesady?
Czytałem, że z pracą spory problem mają pracodawcy z kolei, bo mało ludzi jest chętnych za jakieś minimalne etc. Prawda to?
@amebazupelna: Na kuchni moze I wiecej, ale jak sie ma jakies doswiadczenie. Ogolna zasada jest taka, ze na dzien dobry daja minimalna, ewentualnie pare centow wiecej, a po 3 miesiacsch jakas skromna podwyzka.
@Waryhunder co do oplat, za mieszkanie to tu już dużo zależy od lokalizacji. Ogolna zasada jest taka, ze w Dublin jest tak drogi, że za minimalna to można nawet nie zarobic na akomodacje. Podobnie w większym mieście jak