Wpis z mikrobloga

Mirkasy,
chce sprawdzić auto przed zakupem. 3 letnie BMW. Znacie jakieś firmy/prywatnych co robią to kompleksowo przed zakupem? Auto po gwarancji, miało jedną szkodę robioną poza ASO chociaż był serwisowany w ASO. Co najlepiej zrobić? Do ASO na sprawdzenie czy gdzieś indziej? Jakie raporty pokazują takie szkody poza ASO?
Warszawa i okolice.
#samochody #motoryzacja #bmw
  • 20
@niegwynebleid: no ale szkoda zrobiona poza ASO a nie ma żadnych zdjęć. Sprzedający pokazał mi, że była klapa malowana(druga warstwa lakieru). Prawie nowy, ale 100k przebiegu i po gwarancji to chyba trzeba sprawdzić zawieszenie a nawet stan rozrządu imho.
@victordeleco2: jak dla mnie czerwona lampka powinna ci się zapalić, że auto nie ma przedłużonej gwarancji, chyba każdy to wykupuje. Druga to, że szkodę robił poza aso w tak młodym aucie. Przecież nawet jeżeli z jego winy to AC musiał mieć.

Nie opłaca się kupować auta od gołodupca, bo później naprawiasz wszystko to co on zaniedbał.
@trololo55 Jest head up, bliss, ogrzewanie postojowe, M pakiet, grzana kierownica, grzana tylna kanapa, asystenci parkowania i każdy, xdrive, alcantara, BMW laser. Nie ma szyberdachu, nagłośnienia, kamer 360, keyless. Dla mnie BMW to nowa marka bo siedziałem w MB wiec wydaje mi się dobre wyposażenie. Dlatego tez pytam
Nie jest źle, w business edition bywa fatalnie, czasem takie 520d wyjeżdżało za 170k z salonu... takźe tego się spodziewałem. Jak na 3 jest spoko. Zresztą w używanych nie ma co wybrzydzać, jeżeli stan jest ok to można przełknąć brak paru opcji.

Tak jak pisałem, dziwna ta naprawa poza aso w młodym aucie, do tego od dużej firmy.

Lasera nie ma:P
@victordeleco2: Nie korzystałem z ASO a widziałem sporo raportów bimmercheck. Zresztą przejrzyj sobie ich FB i zobacz jak podchodzą do sprawdzenia. Wydaje mi się, że mechanicznie też będziesz zadowolony
ale na 4-5 koszty rosną dosc mocno. ja wykupilem tylko trzyletnią wlasnie i tez pewnie bede sprzedawal jak sie skończy


@kiedys_bylem_bordo: bo jak ma 3 lata to się nic nie psuje. Mnie na 5 lat kosztowało coś koło 9k, nawet przy jakiejś głupocie się zwróci.