Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki mam taki oto problem:

Były właściciel mieszkania nie przekazał piwnicy, która jest przypisana do mieszkania na zasadzie pomieszczenia przynależnego, a zamiast tego oszukał i wskazał pomieszczenie użytkowane na zasadzie Quoad Usum.

W piwnicy przynależnej mieszkaniu oszust przechowuje swoje rzeczy. A część Quoad Usum w każdym momencie może zostać odebrane przez wspólnotę. Właśnie się o tym dowiedziałem od sąsiada. Co zrobić z takim delikwentem? Gdzie znaleźć mapę z faktyczną rozpiską piwnic?

#nieruchomosci #januszebiznesu #prawomieszkaniowe #polskapatologia
  • 10
  • Odpowiedz
@leeaxe: o #!$%@?, ale cie #!$%@?. Mam znajomego co tez mial zawurowania piwnicowe w starym budownictwie, mial miec 2 piwnice, okazalo sie ostatecznie ze wlasciciel ma realne prawa tylko do jednej. Ale to jakos wyszlo przy organizowaniu dokumentow etc.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215: ten gościu przez rok przechowuje swoje rzeczy w cudzej piwnicy. Normalnie gdyby był uczciwym człowiekiem powinien wskazać obie piwnice, jedna przynależna do mieszkania która jest wpisana w KW i te drugą, która jest częścią wspólną ale została zajęta na rzecz tego mieszkania ale w każdej chwili na wniosek wspolnoty może zostać zwolniona. I ten półgłówek wskazał właśnie tę jako przynależna. Jeszcze jakby zrobił odwrotnie to można by nie dojść
  • Odpowiedz
@leeaxe: piwnica należy do mieszkania w KW, czy to jest jakaś wspólnotowa umowa ustna? Jak to drugie, to zgłoś się do wspólnoty bo typ nie należy już do niej i nie ma prawa do miejscówki (chyba że ma inne mieszkanie w bloku, to trochę gorzej) . Wspólnota może mu naliczyć opłatę za korzystanie z części wspólnej i do tego jeszcze jakieś karty za bezumowne zajmowanie powierzchni. Jak to pierwsze, to
  • Odpowiedz
  • 0
@jakis_login: on nie ma tutaj żadnego mieszkania, nie ma żadnego pomieszczenia wykupionego w tej kamienicy. Śmieszna sytuacja, bo gdy sąsiad na korytarzu opowiadał mi, że ten stary właściciel nie przekazał mi właściwej piwnicy to akurat ten właściciel przyszedł do piwnicy coś wyciągnąć, sytuacja nie możliwa, ale się zdarzyła.

Zapytałem go o to, to kłamał w oczy, że do mieszkania jest przypisana tylko piwnica, ta która obecnie ja zajmuję, a która
  • Odpowiedz
@leeaxe: no ale skoro sprzedawał mieszkanie z przynależną piwnica, to była ona widoczna w akcie nabycia i jest widoczna także w Twoim akcie nabycia? Czy nie? Dodatkowo jak w KW jest wpisana ta piwnica, to jest ona Twoja. Możesz po prostu wywalić jego rzeczy na korytarz i uprzejmie poinformować go sms.
Co do sadów.. będziesz musiał udowodnić pewnie ze utraciłem jakieś korzyści z tego tytułu - pytanie czy gra jest
  • Odpowiedz
  • 0
@KromkaMistrz: prawdopodobnie nie jest opłacalne, on zajmuje te piwnice kilkanaście miesięcy tylko, patrząc na koszt wynajmu piwnic w mojej okolicy to max 2-3 tysiace strat poniosłem. On ma dostęp do piwnic, ma klucze, najpierw muszę porozmawiać ze wspólnotą i zarządca i poprosić o wymianę zamka do pomieszczeń z piwnicami, wtedy wywalę jego rzeczy. Żeby nie mógł już wchodzić tam i na przykład ukraść mi rowerów.
  • Odpowiedz
@leeaxe: no to tak jak mówiłem - pierwsze kroki do administratora, by wyjaśnił sprawę. Skoro komórka lokatorska znajduje się w papierach, to niech spada na szczaw (vel. #!$%@? z Twojej ziemi ( ͡ ͜ʖ ͡) )
  • Odpowiedz