Wpis z mikrobloga

@FELIX90: kochałem plejke i jej pady.
odkąd zanabyłem pierwszego xklocka360, zachodziłem w głowę, dlaczego takiej doskonałości MS wcześniej nie wymyślił.
pada od xklocka już się nie da udoskonalić, bo jest pie#dolonym absolutem.
  • Odpowiedz
  • 1
@dos_badass: właśnie siadam do swojego pierwszego pleja w karierze. Przykurcze mam xD. W dodatku nie mam jak sensownie puścić dźwięku na soundbar, bo ps5 nie ma złącza optycznego.
  • Odpowiedz
  • 0
@dos_badass: No nie ma. Właśnie się zdziwiłem po wyjęciu z kartonu. Trudno.
Hdmi idzie w telewizor obraz z dzwiekiem a telewizor separuje na soundbar. Niestety z dźwięku przestrzennego nici
  • Odpowiedz
@FELIX90: wszystkie nowe konsole (Xbox Series też) nie mają już optyka z prostego powodu - zastąpił go HDMI eARC. Optyk to stary standard z bardzo niską przepustowością danych.
  • Odpowiedz
bo nie chce mi sie wierzyc, zeby topowy bylo nie bylo sprzet, nie mial wyjscia optycznego. no kurła...


@dos_badass: Nie chce mi się wierzyć, że ktoś załamuje ręce, bo w topowym sprzęcie z 2020 roku nie ma ograniczonego standardu audio z lat 80 xD Na sygnale HDMI ARC masz DTS-X/Dolby do 7.1.
  • Odpowiedz
@dos_badass: nie ma :) Mam i PS5 i Series X i S, żadna nie ma optyka. Ostatnią konsolą, która go dostała był Xbox One X. I w sumie dobrze, od lat standardem jest ARC/eARC, optyk to trup pakowany tylko dla zgodności ze starymi sprzętami.
  • Odpowiedz
Nie chce mi się wierzyć, że ktoś załamuje ręce, bo w topowym sprzęcie z 2020 roku nie ma ograniczonego standardu audio z lat 80 xD Na sygnale HDMI ARC masz DTS-X/Dolby do 7.1.


@greven: @greven dobrze, już wiem że jesteś wybitnym audiofilem, a ja głuchym jak pień noobem i casualem.
  • Odpowiedz
@jar3czek: ja się nie znam, chciałem poheheszkować z wojenek fanowskich, a się dowiedziałem tylko ze wiem, iż nic nie wiem.
nigdy nie podlączałem optica, zawsze tylko gołe hdmi, jak zwierzęta. ;)
  • Odpowiedz
@dos_badass:

wiem że jesteś wybitnym audiofilem, a ja głuchym jak pień noobem i casualem

Nie ma to jak wyciągnąć z dupy jakieś wnioski (których w ogóle nie napisałem), bo wyśmiałem przedramatyzowane załamywanie rąk z powodu braku standardu który pasuje do nowych konsol jak pięść do nosa xD
  • Odpowiedz
@FELIX90: ale HDMI ARC działa właśnie w ten sposób - podłączasz go do wyjścia audio (czy to amplituner czy soundbar) i robi za kanał zwrotny audio z TV :) (stąd nazwa Audio Return Channel)

Reszta urządzeń (konsola, przystawka tv etc) jest podpięta do zwykłego wejścia HDMI, w TV jako wyście audio ustawiasz ARC (najlepiej w trybie passthrough) i TV przerzuca po prostu dźwięk do soundbara.

To nie działa w ten
  • Odpowiedz
@FELIX90: LPCM 5.1/7.1 nie bangla? PS5 nie ma wsparcia dla Atmosa i DTS: X (w przeciwieństwie do Xboxa), więc LPCM 7.1 to max co może wypluć konsola.
Tylko to wymaga i tak eARC(i TV i soundbar muszą go obsługiwać i mieć włączone), na zwykłym ARC max co można wycisnąć to właśnie skompresowane 5.1 od Dolby/DTS lub LPCM stereo .
  • Odpowiedz