Wpis z mikrobloga

@piotrek2555: kup thin clienta (hp t620/630, dell wyse, lenovo cośtam itp) za 2-3 stówki, do tego dysk m.2 ssd 128gb i zmieścisz się w połowie tego co za rpi, a będziesz miał normalny system na intelu, albo ryzenie z możliwością rozbudowy ramu/ssd - chyba że koniecznie potrzebujesz gpio, jak nie to dla mnie to jest no-brainer i bierz thina

gdzie znajdę za mniej 600zł


@piotrek2555: uzywki na OLX, jak będziesz miał szczęście. To, co się porobiło z cenami Raspberry to jest jakieś szaleństwo, właśnie sprzedałem poniewierające się w szufladzie archaiczne Raspberry pierwszej generacji, za wyższą cenę niż lata temu dałem za nówkę :)
@piotrek2555: olej to miras, oszczędź sobie #!$%@?.
Za 450-800zł kupujesz spokojnie na allegro kompa SFF (czy tam micro SFF, whatever), będzie wielkości książki, w zajebistej metalowej obudowie, z miejscem na dysk 2.5" + nvme (1 dysk w zestawie), duuużo mocniejszym prockiem (nawet te słabe celerony 2 core są dużo mocniejsze od Pi), siecią gigabit, wieloma portami usb 3, dźwiękiem, grafiką, dobrym zasilaczem i jeszcze przyjdzie z windowsem zainstalowanym :D

Czyli zgrabna