Wpis z mikrobloga

  • 1
@mexxl: no właśnie też tak myślałem ale nie jestem pewien bo z gościem się wdałem w rozmowę i mówił że po prawej on ma pierwszeństwo i logicznie myśląć to 1 ma pierwszeństwo hmm
  • 1
@mexxl: ehh no właśnie ja też tak sądziłem gościu wyjechał i i powiedział że to on ma pierwszenstwo bo jest z prawej no ale gdy wspomniałem mu że ale to on włącza się do ruchu powiedział że u siebie ma również taką uliczkę i już nawet dwa takie przypadki były... no to tylko wspomniałem ok no zagwozdka dla mnie na kolejne dni i tyle :D
@Wardegas uwielbiam te dowody anegdotyczne... bo ja mam, bo ja widziałem.
Chłop włącza się do ruchu, nie ma żadnego znaku, że to jest skrzyżowanie równorzędne, a wręcz ty masz znak drogi jednokierunkowej, po drugiej stronie też widzę, że taka sama droga, a on jest na podporządkowanej. Tak samo może od razu wjechać na tą główną drogę bo on ma pierwszeństwo z prawej.
Ale może wypowie się jakiś specjalista
@mexxl @Wardegas ale 1. może mieć rację. To może być taka sytuacja jak na dużych parkingach sklepowych. Jeżeli nie ma żadnego znaku to należy właśnie traktować takie skrzyżowanie jako równorzędne. Ogólnie dziwna sytuacja, mogliby chociaż namalować białe trójkąty na tej kostce dla świętego spokoju i wszystko byłoby jasne.
  • 0
Ogólnie dziwna sytuacja, mogliby chociaż namalować białe trójkąty na tej kostce dla świętego spokoju i wszystko byłoby jasne.


@neerg_ylno: no właśnie tam gdzie jest zakaz po prawej wyjeżdżają z innej ulicy i to niby nie jest jako tako że po prawej to ślepy parking więc nie trąbiłem na gościa tylko spokojnie porozmawialiśmy ale chciałbym żeby ktoś profesjonalnie na to spojrzał ponieważ codziennie z roboty tamtędy wracam, i co chwile sytuacja żę
@neerg_ylno @neerg_ylno
chyba jednak on miał rację, teraz zobaczyłem, że tam przy pasie rozbiegowym jest tabliczka o końcu strefy ruchu. O dziwo zachodzi paradoks, bo nie zauważyłem tabliczki przy wjeździe, że takowa strefa zaczyna się.

Strefa ruchu może być wyznaczona tam, gdzie w innym wypadku niejasne jest obowiązywanie standardowych przepisów ruchu drogowego – np. na dużych parkingach albo na odcinkach dróg wewnętrznych. Po co? Otóż droga wewnętrzna nie jest – w rozumieniu
nie ma żadnego znaku, że to jest skrzyżowanie równorzędne


@mexxl: bo i nie musi być

po drugiej stronie też widzę, że taka sama droga, a on jest na podporządkowanej.


skoro nie ma znaków to nie jest na podporządkowanej tylko równorzędnej a do tego z prawej strony
@Wardegas: gdyby nr 2 byl na asfalcie to chyba ma pierwszeństwo bo ten nr1 dopiero włącza się do ruchu
A jak oba są na tej kostce to ten z prawej.. takie moje zdanie. Mogę się mylić
  • 0
ozwiązuje ten problem: obowiązuje zasada pierwszeństwa dla nadjeżdżających z prawej strony, zakaz nieuprawnionego zajmowania miejsc parkingowych zarezerwowanych dla niepełnosprawnych, itp. W strefie ru


@mexxl: czyli jednak 1 ma pierwszeństwo
@Wardegas z tego wynika, że tak. Ale jest jedno ale ( ͡º ͜ʖ͡º), że jak wjeżdżasz to nie masz tabliczki, że strefa ruchu się zaczyna, więc nie powinna Cię dotyczyć.
Ogólnie ciekawa sytuacja.
  • 0
@mexxl: ehh ale wporzo ze w niego nie wjechałem teraz to lepiej i tak będę tam spokojnie jechał ale wysłałem maila do policji z ruchu drogowego ciekawe czy odpowiedzą :D
  • 0
@mexxl: bo już czasami idzie zgłupieć przez różne sytuacje, ale tutaj np osoba jadąca prosto ma pierwszeństwo jeśli ktoś by wyjeżdzał z prawej?
https://www.google.com/maps/@50.281138,18.8836818,3a,75y,21.26h,87.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNEShOfYRclASSWWEnYHsHg!2e0!7i13312!8i6656

tak samo troszkę wcześniej?
https://www.google.com/maps/@50.2804702,18.8833031,3a,75y,17.55h,71.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHc2XW7G3jCQ-62B6x-0uKw!2e0!7i13312!8i6656

bo już naprawdę nie ogarniam :D
@Wardegas jakbyś pamiętaj to zawołaj, bo sam jestem ciekawy.
A najbardziej co powiedzą na brak tabliczki początek strefy ruchu.
A panu z 1 polecam odwagi tak wyjeżdżać pod tira, który rozpędza się na rozbiegowkę.
@Wardegas ja robiłem prawko w UK i teraz rozumiem czemu oni tam robią wszędzie mini ronda jak w tych drugich przykładach. Zresztą chyba z pół roku zajęło mi odnalezienie się w polskiej "kulturze" jazdy.
@Wardegas: To jest skrzyżowanie równolegle. Na całym terenie tak jest. Często tam jeżdżę na myjnię, a potem wyjeżdżam jak 1 i to 1 ma pierwszeństwo. Na szczęście nikt mi jeszcze samochodu nie uszkodził, ale zdarzają się gamonie jadące jak 2, którzy spali na kursie na prawo jazdy.