Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja:
Kamery na światłach robiące zdjęcia ludziom co wjeżdżają na czerwonym świetle. Na wysokości samochodu zapaliło się światło pomarańczowe, wiec nie było możliwości bezpiecznie się zatrzymać.jadę prosto, ale ludzie przede mną skręcają w prawo, przez co wydaje mi się ze w trakcie przejazdu już będąc na skrzyżowaniu zapaliło się czerwone. Nie spowodowałem tamowania ruchu ani nic z tych rzeczy bo jeszcze żaden inny kierunek nie ruszyl, czy przy takiej sytuacji grozi mi mandat za czerwone światło jeśli zmieni się ono już podczas pokonywania skrzyżowania? Obawiam się ze wlepia mi 15 pkt, a to jednak bardzo dużo. #prawojazdy #prawo #motoryzacja
  • 2
@calkowitybrakrozumu: Ale czekaj. To nie są "kamery", które monitorują natężenie ruchu? I właśnie dzięki nim np. w godzinach szczytu światła zmieniają się częściej niż np. w nocy? Jeśli nie masz napisane, fotoradar, czy tam kamera na światłach, albo odcinkowy pomiar prędkości to nie musisz się niczym przejmować. A jeśli to jest to, no to gdy na żółtym juz wyjechałeś za sygnalizator, a nie na ewidentnym czerwonym, to nikt Ci za to